logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Lafayette Ermes - praca w "5" brak możliwości zmiany na "0"

kazior96 24 Mar 2015 15:49 1848 5
REKLAMA
  • #1 14557470
    kazior96
    Poziom 9  
    Witam mam problem z Lafayette ermes pracuje w "5" przy nadawaniu słychać trzaski na innym radiu a przy odbiorze same szumy (na tym radio o którym mowa).Końcówka mocy jest dobra bo sprawdzałem lecz nie mogę zmienić częstotliwości na "0" Może wiecie jak to zrobić prosiłbym o odpowiedź , dodam ze wszystko sie zaczęło od podłączenia nieustawionej anteny, terzz na LCD zamiast "Po19" jest"ch19" nie wiem czy to ma coś wspólnego z tym ale stalo sie to w tym samym czasie, nie pomaga włączanie radia z przytrzymaniem przycisku M1 i M2 . Prosze o pomoc !
    pozdrawiam 😊
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 14557552
    .Labrador
    Poziom 26  
    Zrób coś takiego, przy wyłączonym radiu, wciśnij przycisk ASQ/M4 i włącz radio i odczekaj 3-4sekund i go zwolnij.
    Powinno przeskoczyć w zera.
    Jeżeli jest to multistandard, to zrób tak jak pisze poniżej.

    Przy wciśniętym przyciskiem DW/SC włącz radio, na wyświetlaczu pojawi się ikona MT oraz migający symbol kraju w jaki radio jest przestawione. Standard przestawia się pokrętłem zmiany kanałów. Wybór zatwierdza się przyciskiem DW. Dostępne standardy: IT (Włochy), PO (Polska), DE (Niemcy), EU (Europa).

    kazior96 napisał:
    "Po19" jest"ch19"

    Patrząc na zmiany które nastąpiły również tu. Podałem dwie możliwości i ta druga powinna dotyczyć twego modelu.

    ps. spotkałem się z dwoma rodzajem programowaniem tego modelu.
    Powodzenia :spoko:
  • REKLAMA
  • #3 14557764
    kazior96
    Poziom 9  
    Niestety nic z tego. Czytałem gdzieś ze to działało na Ermes Pro.Niestety ja mam Ermes bez pro ;(
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 14558239
    .Labrador
    Poziom 26  
    kazior96 napisał:
    przy nadawaniu słychać trzaski na innym radiu a przy odbiorze same szumy

    Oczywiście radio przełączone w AM!. po pierwsze.
    Po drugie;
    Jeżeli masz wersję bez pro ,to pierwszy opis powinien zadziałać, robisz to wszystko poprawnie?
    Przy wyłączonym radiu przytrzymujesz przycisk DW/SC i po włączeniu radia i jego zwolnieniu pokazuje się ch19?, wtedy radio jest w piątkach, następnie ponownie robisz zabieg z przyciskiem ASQ/4 i powinno na wyświetlaczu pojawić się Po19, wtedy mamy radio w zerach.

    Przycisk FR/PB służy do wyboru kanał - częstotliwość na wyświetlaczu.
    Przeżuć na częstotliwość i zaobserwuj czy pojawi się piątka na końcu częstotliwości , przy wskazaniu- ch19 na wyświetlaczu i bez piątki w pozycji- Po19.
  • REKLAMA
  • #5 14558347
    kazior96
    Poziom 9  
    Jasne robiłem wszystko jak było napisane lecz nie wziąłem pod uwagę jednego ze switch padł . Zawarłem na chwilkę i wszystko pieknie poprzestawianie dziekuje za odpowiedzi ! ;)
  • #6 14559153
    kriss51
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Problem rozwiązany. Temat zamykam.
REKLAMA