Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Octavia 1.9 SDI 2002 - Opóżniona kontrolka świec i przygaszone inne kontrolki

24 Mar 2015 17:56 1098 6
  • Poziom 8  
    Od kilku dni samochód ciężej uruchomić i dziwne jest zachowanie kontrolek. Do tej pory palił na raz a teraz to najlepiej poczekać aż zapali się kontrolka świec. Problem w tym że po przekręceniu kluczyka ona się nie zapala a kontrolki są przyćmione. Po jakiś 5 sekundach słychać cykniecie jakiegoś przekaźnika i pojawia się kontrolka świec, a kontrolka ładowania wyraźnie rozbłyska (jaśniej świeci). Oczywiście wszystkie inne kontrolki gasną a pojawia się dopiero kontrolka świec. Przekaźniki po kolei wyjąłem i styki poczyściłem. Na więcej nie mam wiedzy ani schematu elektryki. Może ktoś się spotkał z takim problemem. Za tydzień auto obejrzy elektryk a do tego czasu może wy, drodzy koledzy coś znajdziecie.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 35  
    Jakie napiecie pocztkowe na aku i jaki spadek jak krecisz? Stan aku ładowanie, masa?
  • Poziom 8  
    Witam, w czwartek rano auto znów dziwnie odpaliło a popołudniu było wszystko OK i na razie jest dobrze. Może wilgoć? dzień był słoneczy, autko się wygrzało i może wyschło. Nie wiem, ale działa.
    Co do ładowania i akumulatora to aku jest półtora roczny a alternator kazałem wyjąć i sprawdzić. Szczotki są, ładowanie też, łożyska zmienione a pierścienie przetoczone. Przy okazji zmieniono mi łożysko w rolce napinacza paska wielorowkowego.
    Dzięki za rady. Na razie mogę obserwować i mieć nadzieję że usterka już nie wróci.

Dodano po 3 [minuty]:

A co do świec to obstawiam że są sprawne. Na każdej z trzech taka sama mała rezystancja. Gdyby ktoś mi jakiś schemat zasilania kontrolek oraz przekaźników podesłał to gdyby się powtórzyła awaria, mógłbym sprawdzić gdzie brakuje napięcia i co nie włącza się.
  • Poziom 8  
    Mam nowy ferel. Czujnik temperatury mi szwankuje. Wskazowka jeździ góra dół. Czy mogę go wymienić bez podłączania do komputera? Albo odłączyć akumulator i go wymienić może komputer nie zobaczy ze coś było zmieniane.
  • Poziom 8  
    W zeszły piątek uważam że znalazłem przyczynę. Jest nią kostka stacyjki. Kostka zamówiona jak wymienię to dam znać.