Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zestaw łożysk do pralki BOSCH Classixx 6 WAA20262PL/1

bunio121 24 Mar 2015 18:08 4485 4
  • #1 24 Mar 2015 18:08
    bunio121
    Poziom 10  

Witam.
    Czy ktoś wymieniał łożyska w pralce BOSCH Classixx 6 WAA20262PL/1 - (zbiornik klejony) i może zna ich oznaczenia.
    Pralka 3,5 roczna i od kilku dni głośno huczy przy wirowaniu, wyczuwalny luz na łożyskach przy ruszaniu bębnem góra/dół a może to coś z krzyżakiem?
    Proszę o pomoc --- myślę że dam radę zbiornik rozciąć i powtórnie skleić ale chciałbym mieć najpierw te łożyska i simering żeby nie tracić za dużo czasu.
    pzdr.

0 4
  • #2 24 Mar 2015 20:25
    skryn
    Admin grupy AGD

bunio121 napisał:
    Witam.
    Czy ktoś wymieniał łożyska w pralce BOSCH Classixx 6 WAA20262PL/1 - (zbiornik klejony) i może zna ich oznaczenia.
    Pralka 3,5 roczna i od kilku dni głośno huczy przy wirowaniu, wyczuwalny luz na łożyskach przy ruszaniu bębnem góra/dół a może to coś z krzyżakiem?
    Proszę o pomoc --- myślę że dam radę zbiornik rozciąć i powtórnie skleić ale chciałbym mieć najpierw te łożyska i simering żeby nie tracić za dużo czasu.
    pzdr.

Różne głupoty wpadały Producentowi tego modelu.
    Tak se myślę, że krzyżak masz popękany, bo po taniości robiony, jak i cała pralka, więc odpuść sobie naprawę.
    Chyba, że masz emeryturę i z ciekawości (bo masz dużo czasu wolnego) zajrzysz do wnętrza, chociaż po Twoim poście wątpię.
    Raczej jesteś szybki kozak, ale my serwisanci nie wiemy, co tam w środku jest, bo nie jesteśmy wróżbitami... :)
    Takie czasy...

3
  • #3 24 Mar 2015 21:35
    bunio121
    Poziom 10  

Może szybki a może nie - jak Znasz oznaczenia tych łożysk to podaj, od tego jest to forum żeby pomagać a nie się mądrzyć.
    Czasu za dużo nie mam ale jak mam znów kupić nową pralkę za tysiaka (bo na taką za trzy tysie mnie nie stać) i po trzech latach ja wyrzucić to wolę spróbować najpierw naprawić ,,starą,, może jeszcze trochę pochodzi.

A jednak serwisanci są wróżbitami skoro Masz jakieś wątpliwości tylko na podstawie mojego postu. :D

1
  • #5 25 Mar 2015 10:45
    bunio121
    Poziom 10  

Dziękuję za wiadomość.
    Pod tym linkiem nie znalazłem łożysk do mojego modelu.
    Pozostaje zdemontować i rozciąć wannę ale teraz to już się zaczynam zastanawiać czy to warte zachodu jak radzi Kolega skryn ,,odpuść sobie naprawę,, - zwłaszcza że pewnie i krzyżak też do wymiany bo ruszając bębnem góra/dół rusza się również koło pasowe.
    Zakup nowej pralki co 3 lata to porażka, jak pisałem za dużo kaski nie posiadam więc w grę wchodzi taka około tysiączka i znów będzie ,,robiona po taniości,, :D
    Może Panowie Serwisanci coś doradzą - jaką firmę a najlepiej konkretny model pralki.
    pzdr.

1