Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie gitary i mikrofonu jednym kablem stereo do komputera

24 Mar 2015 18:43 1101 4
  • Poziom 6  
    Witam!
    Chciałbym podłączyć do komputera gitarę(przetwornik piezo, sygnał mono) i mikrofon( sygnał mono).
    Chodzi o to by uzyskać nagranie stereo, w którym jeden kanał będzie rejestrował gitarę a drugi mikrofon.
    I myślę o tym żeby to po prostu polutować w następujący sposób:
    do jacka stereo do lewego kanału gitara sygnał
    do jacka stereo do prawego kanału mikrofon sygnał
    do jacka stereo do masy, masa z mikrofonu i masa z gitary...

Niestety nie wiem czy to bezpieczne dla mojej kraty dźwiękowej, bo przetwornik z gitary i mikrofon mają prawdopodobnie inne wartości impedancji rezystancji, pojemność elektryczną itd. co przy połączeniu na jednej masie może wywołać jakieś dziwne niechciane zjawiska....
  • Poziom 24  
    Jeśli mikrofon jest piezo, to próbuj. Ale jeśli dynamiczny, to zbyt wielka różnica sygnału i będzie "ino wiosło" :cry:
  • Poziom 38  
    Gitarę i mikrofon piezo podłączasz przez wtórnik źródłowy, jak poniżej. Bezpośrednie podłączenie pod niskoimpedancyjne
    wejście liniowe spowoduje "zaduszenie" przetworników.
    Mikrofon dynamiczny daje relatywnie słaby sygnał; trzeba zastosować przedwzmacniacz napięciowy, np.
    http://www.learningelectronics.net/circuits/preamplifier-for-soundcard.html (zasilić z baterii 9V) lub kit AVT2728.
    Kit trzeba zmodyfikować następująco:
    - nie lutować R1, R2, C2, JP1, JP3,
    - zastosować potencjometr montażowy POT1 o wartości 100kΩ.
  • Poziom 6  
    Nie wiem czy mikrofon jest dynamiczny czy piezo- znalazłem go na strychu, ale jak się go wepnie samego do karty dźwiękowej to normalnie rejestruje dźwięk

Dzięki za schemat, ale nie do końca rozumiem...
    Chcę zachować niezależność obu kanałów, a na schemacie one są połączone w mono, a na samym końcu rozdzielone na stereo, chyba, że źle czytam schemat...
    Niejasne są dla mnie oznaczenia wejścia, gdzie jest wejście gitary, a gdzie mikrofonu...
  • Poziom 38  
    Tak to ma wyglądać.
    Jeśli mikrofon wpięty w gniazdo MIC IN działa prawidłowo i nie wykazuje zaniżonej czułości, jest to mikrofon elektretowy.
    Do takiego mikrofonu stosujesz przedwzmacniacz AVT2728 bez modyfikacji.