Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmiana oprogramowania Opticum X 80

24 Mar 2015 19:16 2097 16
  • Poziom 7  
    Witam,jak zmienic oprogramowanie Opticum X80 .Probowalam tego dokonac za pomoca instrukcji Globo.Niestety moj dekoder nie reaguje.Wyczytalam,ze moge tego
    dokonac za pomoca kabla com null modem.Ale moj laptop Dell nie ma takiego portu.
    Mam port HDMI.W jaki sposob mam zmienic oprogramowanie.
  • Poziom 16  
    Jeśli nie posiadasz kabla null modem i portu com to masz dwa wyjścia - nabyć kabel szeregowy i adapter usb-rs232 lub nabyć kabel szeregowy i poszukać kogoś z komputerem stacjonarnym (te z reguły do niedawna posiadały port szeregowy).
  • Poziom 7  
    Czyli musze kupic kabel i adapter usb rs 232.A potem gdzie bede mogla podlaczyc w HDMI ?

Dodano po 8 [minuty]:

Bardzo dziekuje.
  • Poziom 7  
    Od 1 stycznia 2015 ,nie mam mozliwosci ogladania TV Kultura i Polonia na TNK SD.
    Chcialabym je ogladac,dlatego zapytalam na forum.installsat.pl co mam zrobic.
    Doradzono mi ,ze musze zmienic oprogramowanie, z obecnego soft w wersji V1.1.54 na V1.1.63.Ale ,zeby tego dokonac musze zmienic oprogramowanie.
    Probowalam tego dokonac przez Menu w dekoderze Opticum X80,ale niestety
    nie da rady.Na stronie Globo.com.pl.znalazlam dokladna instrukcje.
    I teraz juz nie wiem co mam robic,kiedy kupie kabel szregowy i adapter usb-rs 232,
    to nie wiem jak mialabym go podlaczyc do laptopa Dell,ktory ma tylko port HDMI.
    Mysle,ze w moim wypadku to jest nie do zrobienia,a moze jest jakies inne wyjscie,aby wrocily mi te kannaly.
    Bardzo bede wdzieczna za informacje,co dalej robic.
    Bardzo dziekuje za zainteresowanie sie moim tematem.
  • Poziom 16  
    Do laptopa bezpośrednio nie podłączysz w żaden sposób, co najwyżej przy użyciu jakiegoś tunera/karty telewizyjnej. Próbowałaś na nowo wyszukać wszystkie kanały, poniważ one nie znikły, zmieniły się jedynie częstotliwości ich nadawania.
  • Poziom 7  
    Tak o tym wiem.Ale nie mam pojecia jak mam wyszukiwac kanaly.Czy mialabym przejsc do ustawienia fabrycznego czyli zlikwidowac wszystko? Jak mialabym tego dokonac?
    Na stronie lista programow mam FaV, Blokad,Pomin,Przesu.Zmien.Ale jak zmienic czestotliwosc.
  • Poziom 16  
    Ustawienia anteny, wyszukiwanie automatyczne lub coś podobnego - nie mam akurat instrukcji przed sobą.

Moderowany przez telesat1:

3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

• Poziom 7  
    Anteny nie ruszam,bo bede miala problemy z ustawieniem.Na tym dekoderze nie da rady
    automatycznie wyszukiwac .
    Tu jest instrukcja,http://www.globo.com.pl/uploads/media_items/pl_szybki_start_-x80_hdmi-_2011-01-11.original.pdf
  • Poziom 16  
    Ustawienie anteny - chodziło mi o taką pozycję w Menu tunera.
    W instrukcji jest to opisane - Skanowanie własnej listy kanałów.
  • Poziom 7  
    zaraz zobacze
  • Poziom 43  
    arek.mst napisał:
    W jakim celu chcesz zmieniać oprogramowanie tunera?
    HDMI służy do połączenia tunera z telewizorem lub amplitunerem - tylko że ten tuner wg.opisu NIE posiada wyjścia HDMI:
    http://www.globo.com.pl/pl/p/x80-decoder
    A tu wg. Globo ma: http://www.globo.com.pl/pl/p/x80hdmi
    To , że amator czegoś nie napisze to nic nie znaczy.
    Do autora: Tak to jest jak amator naczyta się głupot o zmianie oprogramowania. . Dodać jak nie ma transponder i przeszukać transponder. Instrukcje można pobrać nawet tu na elektrodzie tylko poszukać i czytać. Parametry i jednego i drugiego znajdziesz po wpisaniu w Google. Polonia jest free a za historie trza płacić.
  • Poziom 16  
    @LeDy Są dwie wersje tunera - z HDMI i bez, Autorka nie napisała dokładnie którą wersję posiada. Niemniej nie da się go w ten sposób podłączyć do laptopa.
  • Poziom 7  
    @LEDY ,owszem jestem amatorka i dlatego szukam pomocy na forum.O potrzebie zmiany oprogramowania sama nie wyczytalam,tylko dostalam taka informacje na innym forum.
    Duzo czytam i pytam,doskonale wiem i znam nowe parametry TV Polonia i TV Kultura.
    Ale co z tego ,kiedy nie mam pojecia jak mam zmienic parametry w moim dekoderze
    Opticum X80 za pomoca pilota.
    Kiedy wejde w Menu na strone Lista kanalowTV mam przyciski FAV, Blokad,Pomin,Przesu,Zmien
    Przy kazdym programie nizej po prawej stronie mam podglad i parametry danego programu,
    czy to tu trzeba zmienic parametry dla Poloni ,jezeli tak to w jaki sposob.
    Jak sterowac tymi przyciskami.Nigdzie nie znalazlam informacji na ten temat.Z gory dziekuje za pomoc.
  • Poziom 16  
    Jak to jak sterować? Przecież w instrukcji jest opisane co zrobić by wyszukać kanały, sterujesz przyciskami na pilocie oznaczonymi jako VOL i CH(są na nich naniesione odpowiednie strzałki kierunkowe).
  • Poziom 7  
    Niestety u mnie nie ma opisu VOL i CH,taki pilot.Ale znalazlam porownujac zdjecie,
    musze poszukac innej instrukcji ,w tej co mam to jest tylko szybki start i nie ma opisu szukania kanalow.

Dodano po 39 [minuty]:

Niestety ,znalazlam tylko jedna instrukcje i tu nie ma wyszukiwania kanalow.Moze ma Pan inna,w ktorej jest to opisano dokladnie. U mnie jest tylko konfiguracja i skanowanie.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    oleander 14 napisał:
    wyszukiwania kanalow

oleander 14 napisał:
    skanowanie

To to samo.