Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADP550 WS - przerywa program, nie grzeje wody

24 Mar 2015 20:22 1350 2
 • Poziom 2  
  Mam problem ze zmywarką Whirlpool ADP550 WS. Zmywarka niedługo po otwarciu klapki zwykle (nie zawsze) przerywa program na około godzinę i nie grzeje wody. Potem jakiś czas pracuje, znowu przerywa i na końcu wypompowuje wodę. Nawet gdy program po otwarciu klapki nie zostaje przerwany, to woda wewnątrz urządzenia jest zimna.
  Zacząłem od programu testowego - zapaliła się dioda oznaczająca "heating problem". Sprawdziłem grzałkę - opór 23 Ohm, czujnik NTC - 52 kOhm.
  Poczytałem, że częstą przyczyną awarii jest przekaźnik napięciowy dający napięcie na grzałkę. Wyciągnąłem moduł, obejrzałem go dokładnie, nic nie wzbudziło moich zastrzeżeń, niestety zabrakło umiejętności na wysublimowane pomiary.
  Po wysunięciu zmywarki, trochę eksperymentowałem i po otwarciu drzwi i ich zamknięciu, było słychać jak grzałka się włącza, grzeje wodę kilkadziesiąt sekund (pompa w tym czasie nie pracuje), po czym słychać pstryknięcie, grzałka przestaje grzać. To jakby sugerowało, że przekaźnik dał radę.

  Na chwilę obecną jedyne co mi przychodzi do głowy, to wymiana przekaźnika w ciemno, będę wdzięczny za komentarze bardziej doświadczonych ode mnie.
 • Moderator AGD
  kjc napisał:
  (pompa w tym czasie nie pracuje),

  I to może być przyczyną.
 • Poziom 2  
  Moim zdaniem pompa jest ok, bo na początku programu przed otwarciem klapki, pompa pracuje normalnie i kilka minut (zależy od programu) zmywarka spryskuje naczynia. Dopiero później (mniej więcej gdy klapka strzela) program jest przerywany.

  W załączniku service manual tego modelu zmywarki, na ostatniej stronie rozpisano program testowy. W moim przypadku program testowy zatrzymuje się na kroku 4, gdy rozpoczyna się grzanie wody.
  Załączniki: