Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz dopasować?

24 Mar 2015 21:04 906 10
  • Poziom 6  
    Witam potrzebuje pomocy w dopasowaniu wzmacniacza do kolumn altus 300 posiadam cztery takie sztuki. kupiłem je specjalnie na poprawiny po weselu i potrzeba mi coś mocnego co będzie grało całą noc. Bardzo proszę o pomoc.
  • Moderator
    W jakim pomieszczeniu?
  • Poziom 6  
    To jest sala taneczna na 200 Osób. A potem będę używał go w domu w zwykłym pokoju czy technics su-vx 700 może być? Chciałbym żeby się nie wyłączal I miał dobre Chłodzenie Czysto grał. Może jakaś yamaha?
  • Moderator
    Nie ma sprzętu, który zabrzmi dobrze w domu ni na estradzie. Przenoszę do właściwego działu.
  • Użytkownik obserwowany
    Pablo tu też nie jest dobry dział - gdzie z Altusami do nagłaśniania. 4x300w Altusowe zagłuszą spokojnie 2szt LDMów po 200w i ... będą tańsze i ... wzmacniacz do nich będzie tańszy ... i noszenia mniej i ... są przystosowane do długotrwałej pracy pod dużym obciążeniem i ... ITD.

Kto poradził koledze kupić Altusy na poprawiny - na kawalerskim pewnie jak wszyscy byli zrobieni padł taki pomysł...
  • Poziom 6  
    Kurde no to nie wesoło.... Koledzy jeśli można to pomóżcie coś dobrać do tego. A potem altusy się obchnie i kupi coś innego :-)
  • Użytkownik obserwowany
    Kombinujesz zamiast po prostu za 200zł POŻYCZYĆ 2 kolumny na 15" + driver + powermixer. Zagra głośno, nie uszkodzi się(jeśli dostaniecie przeszkolenie od wypożyczającego) i tyle.

Rada - sprzedaj Altusy bo ani to do domu(słaba jakość dźwieku, dudniący kickbas) ani na imprezę(za mała efektywność, męczący dźwięk) i ZAPŁAĆ za wypożyczenie sprzętu a jeszcze zostanie pieniędzy na 3-4dni imprezy na kilka twarzy.
  • Poziom 6  
    Oki czyli wszystko jasne więc co mam kupić żeby było dobre pod imprezy i do domu bo wypożyczyć Oki zgodzę się na 2-3 dni a jak będę chciał zrobić inne imprezy typu kawalerski u kogoś czy sylwka? Potrzeba mi komplet coś będzie miało czysty i mocny dźwię...
  • Użytkownik obserwowany
    To wtedy szykuj 2-2.5 tysiąca na używane 2 kolumny + końcówkę mocy + mixer i znając tą kwotę przemyśl czy na prawdę nie warto wypożyczyć na te 10-15x w życiu. Dodatkowy argument na "nie" to Twoja zerowa znajomość obsługi takiego sprzętu(to niestety coś więcej niż głośniej-ciszej) co wiąże się z dużym ryzykiem awarii.

Piszesz jakbyś chciał czasem zagrać tu czy tam - rozumiem to jako działalność ciągnącą za sobą wyciąganie z tego jakiś profitów - a tu samo nagłośnienie nie wystarczy - efekty(światło, dym) być muszą a to kolejne 1000-1500zł.

Także jak widzisz to nie takie proste.
  • Poziom 6  
    Masz rację może i tak myślałem.... Więc to nie takie proste jak się wydaje... chciałbym mieć dobry sprzęt który poradzi sobie i w domu i na jakiejś sali wiem ze to wszystko skomplikowane ale wszystko jest dla ludzi niektóre rzeczy da się ogarnąć... nie chodzi o jakieś profesjonalne dyskoteki wesela czy coś... Chciałbym mieć naprawdę dobry sprzet na takie czy inne okazje Jeden błąd zrobiłem że kupiłem altusy to już wiem ale co mam teraz kupić żeby nie było tak jak z altusami Ldm?
  • Użytkownik obserwowany
    LDM, Elestra, Hand Box, Soundman, Box Electronics, ATM z Polskich dobrych ale jak znajdziesz to podlinkuj bo jeszcze powermixer/końcówkę mocy trzeba będzie do nich dobrać.