Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenia ziemnozwarciowe - Zasada działania

24 Mar 2015 21:49 1875 8
  • Uczeń
    Witam
    Poszukuję informacji dotyczących zabezpieczeń ziemnozwarciowych, głównie chodzi mi o zasadę działania różnych typów tego zabezpieczenia oraz budowę.
    Pozdrawiam
  • Uczeń
    Z wuja google i cioci wikipedi potrafie korzystać, jednakże informacji na temat zasady działania się nie doszukałem. Prezentacja na temat tych zabezpieczeń :)
  • Moderator Elektrotechnika
    koli25 napisał:
    Poszukuję informacji dotyczących zabezpieczeń ziemnozwarciowych, głównie chodzi mi o zasadę działania różnych typów tego zabezpieczenia oraz budowę.
    Pozdrawiam

Żeby uzyskać informacje należało by określić wysokość napięcia .
  • Pomocny post
    Specjalista elektryk
    Krzysztof Reszka napisał:

Na wszystkich poziomach napięć zasada jest ta sama - prąd wpływa do obwodu, ale z niego nie wypływa. Więc gdzie się on zawieruszył? ;)
  • Moderator Elektrotechnika
    zbich70 napisał:
    Na wszystkich poziomach napięć zasada jest ta sama - prąd wpływa do obwodu, ale z niego nie wypływa. Więc gdzie się on zawieruszył?

Jest kolega pewny że pomiar upływności sieci polega na zawieruszeniu się napięcia ?
  • Specjalista elektryk
    Jest kolega pewny że pomiar upływności sieci polega na zawieruszeniu się napięcia ?

Napięcia nie, prądu tak... ;)
    Ale po napięciach też poznasz, że coś nie hallo...
  • Pomocny post
    Moderator Elektrotechnika
    koli25 napisał:
    Poszukuję informacji dotyczących zabezpieczeń ziemnozwarciowych

Przepraszam ale temat był taki .
    zbich70 napisał:
    Napięcia nie

Kolego w sieci niskiego napięcia IT podstawowym pomiarem upływności sieci to pomiar napięcia względem ziemi które może wykonać Voltomierzem . I dlatego pytałem o ;

Bo inne są urządzenia dla średniego napięcia a inne dla niskiego a nasz założyciel postu nie zaznaczył o co mu chodzi. Ale może się dowiemy .
  • Uczeń
    Chodzi o zabezpieczenia linii SN. Dziekuję za zainteresowanie się tematem :)

Edit:
    Dziękuję za pomoc, prezentacja została już przedstawiona z wynikiem pozytywnym.
    Temat zamykam pozdrawiam:)