Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

interkom do windy towarowej

mychaj 24 Mar 2015 22:17 1590 6
    mychaj
    Level 33  
    Witam, opisze problem tak:jest winda towarowa piwnica - 3 piętro , do dyspozycji mam tylko kabel 2 żyłowy, żadne telefony typu dect czy bezprzewodowe nie wchodzą w rachubę bo mury jak w bunkrze.
    Kiedyś były tam zamontowane coś jak unifony z zasilaniem bateryjnym i przyciskiem wywołania , rozmawiało się jak przez normalny telefon, jak się popsuły ktoś zabudował tam 2 unifony 2 żyłowe AURA (obydwa miały osobne zasilacze 12V) ale też już padły, nie mam numeru modelu tej aury, są już nie produkowane.
    Chciałbym odbudować tę łączność ale mnie blokują te 2 żyły - nie ma możliwości wymiany przewodu na więcej par.
    Rozwiązanie nr 1 : zasilacz z interkomem + 2 unifony? Jakie modele na 2 żyły?
    Rozwiązanie nr 2 : OR-DOM-RL-903 Orno ale czy to będzie działać bez kasety zewnętrznej ( nie jest mi potrzebna)?
    Wszelkie sugestie mile widziane, blokują mnie te 2 żyły.
    User removed account
    User removed account  
    mychaj
    Level 33  
    Witam, rozwiązanie problemu:
    zestaw : OR-DOM-RL-902 Orno z funkcją interkomu (131 zeta w l-m) + wymiana przewodu na 8x 0,5 mm ok 40 mb załatwiło sprawę , dodatkowo bramofon z zestawu został zamontowany przed bramą dla dostawców jako łączność z barem restauracji . Zestaw działa w funkcji interkomu nawet bez podłączonego bramofonu - jak dla mnie optymalne wyjście. Plusem zastosowanego przewodu jest to że można w razie awarii tego zestawu wymienić go na dowolny inny zestaw domofonowy z interkomem.