Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung PS42C62HX przestał włączać się

kamil.n 24 Mar 2015 23:03 714 6
  • #1 24 Mar 2015 23:03
    kamil.n
    Poziom 2  

Witam
    Otrzymałem w spadku plasme Samsung ps42c62hx, który wyłączony na wieczór, następnego dnia już się nie włączył.
    Zauważyłem zdeformowany kondensator, przesyłam zdjęcia
    Proszę o pomoc, co robić, co ewentualnie mogło pójść
    Pozdrawiam

0 6
  • #3 25 Mar 2015 06:14
    monekx
    Poziom 14  

Podmień tą diodę Zenera na inną i oczywiście sprawdź kondensatory j/w.
    Samsung PS42C62HX przestał włączać się

1
  • #4 25 Mar 2015 15:13
    kamil.n
    Poziom 2  

panowie, a czy jeżeli spaliła się dioda Zenera to jakie jest prawdopodobieństwo, że i zasilacz...?

0
  • #5 25 Mar 2015 18:59
    oskmar
    Poziom 13  

kamil.n napisał:
    panowie, a czy jeżeli spaliła się dioda Zenera to jakie jest prawdopodobieństwo, że i zasilacz...?
    Kolego powiem tak w wielkim skrócie jest to najprostsze uszkodzenie jakie można sobie wyobrazić, nie wiem czy wiesz w jakiej części zasilacza pracował ten wystrzelony kondensator, bo jak nie to Ci podpowiem że w gałęzi zasilania +5V Standby i gdy on jest w takim stanie w jakim jest teraz to albo nie masz tego napięcia albo jest ono całkowicie nieprawidłowe a bez tego napięcia nie zaświeci ci się nawet dioda standby więc nad czym się zastanawiasz wymień go i sprawdź na stole jakie będziesz miał po wymianie tego kondensatora napięcie standby ot i cała filozofia.

1
  • #6 25 Mar 2015 20:29
    monekx
    Poziom 14  

Prawdopodobieństwo jest takie samo, jak w przypadku bólu brzucha to wyrostek. Zasilacz jest uszkodzony na 100%, np. z powodu kondensatora.Kamil, zanieś ten telewizor do serwisanta i zrobi to szybko(pewnie i tanio). To że napisałem, żebyś podmienił tą diodę, to nie znaczy że jest "spalona". Oczywiście pierwsza czynność to sprawdzenie kondensatorów(tak ze zdjęcia widzę, że jeszcze przynajmniej jeden jest do wymiany?). Niczego zdalnie za ciebie nie naprawimy. Zacznij działać, zleć komuś lub zrób coś.

0
  • #7 02 Kwi 2015 12:40
    kamil.n
    Poziom 2  

Wylutowałem diodę zenera, jednak nie wiem jakich jest parametrów.
    Napisane jest na niej chyba dum
    LUB
    Q
    C
    3

0