Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawić zawór spustowy spłuczki 3/6 L CERSANIT K99-0014

25 Mar 2015 01:14 82227 6
  • Poziom 12  
    Jak w temacie. według instrukcji reguluje się to pływakiem przy zaworze. obojętnie czy ustawie go na dole czy na górze za każdym razem schodzi cala woda do zera. Może ustawienie jeszcze czegoś ma wpływ na poprawne działanie spłuczki ?
    Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • Poziom 36  
    I ma schodzić do "zera". Poziom wody, czyli ilość wody, która ma "schodzić do zera" ustawia się wysokością plywaka. Będzie to określona ilość litrów w zbiorniku do spuszczenia.
    Od razu powiem, że niema co się nabierać na reklamę typu "tylko 6 litrów" wody przy spłukiwaniu, bo się okaże że do dobrego splukania potrzeba 3x6 litrów wody.
    Dobra spluczka to co najmniej 10 litrow i do tego zawieszona na wysokości 1,5÷2 metrów, bo liczy się nie tylko ilość wody, ale i jej pęd zależny od wysokości. Im większa wysokość, tym mniej można zużyć wody.
  • Poziom 12  
    Nie, nie ma schodzić do zera. Na spłuczce są dwa przyciski, jeden do spuszczenia całej spłuczki wody, drugi do spuszczenia malej ilości wody . duża ilość wody po kupce, mała ilość wody po siusiu. ponawiam pytanie, jak wyregulować by przy naciśnięciu małego przycisku spłuczka podawała mało wody . bo w chwili obecnej obojętnie który nacisne spłuczka oprużnia się cala. odnalazłem instrukcię obsługi tego zaworu spustowego która mówi ze regulacji tej dokonuje się tym pływakiem z boku zaworu spustowego. ale w praktyce obojętnie w której pozycji go ustawie , spłuczka opróżnia się cala
  • Poziom 34  
    Nie jestem do końca pewny ale czy ty regulujesz tym niebieskim pływakiem? Wydaje mi się że musisz regulować tym po drugiej stronie. Spróbuj zmienić wysokość założenia na tą plastikową drabinkę. Ona jest chyba połączona i działa na mały przycisk. Ale to możesz sprawdzić na który przycisk działa.
  • Poziom 38  
    Sprawdź czy ten przycisk do spłukiwania jest prawidłowo założony.
    Pod nim masz dwa mechanizmy i srebrne przyciski muszą pasować do pozycji mechanizmu pod spodem.
    Jeśli założysz odwrotnie (180°) to każdy z przycisków bedzie naciskał na większej powierzchni mechanizm pełnego spłukiwania.
    Jeśli się nie mylę to oszczędny przycisk puszcza wodę tak długo jak długo trzymamy przyciśnięty przycisk, jak puścimy woda przestanie lecieć.
  • Poziom 12  
    SASKIA !!! :D byleś blisko:) w moim przypadku nie ma znaczenia jak sa przyciski ustawione bo taki bolec z mechanizmu przycisku wysuwa się , gdy się naciśnie duży to do końca bolec wychodzi przy oszczędnym pół cm mniej. ale udało mi się w końcu metodami prób i błędów ogarnąć to do momentu gdy oszczędny przycisk spuszcza wodę tak długo jak się go trzyma. Zgubiło mnie przyzwyczajenie do poprzedniej spłuczki, w której wszystko działo się na zasadzie " naciskam - puszczam " nie musiałem małego przycisku przytrzymywać . Temat rozwiązany.
  • Poziom 10  
    Mam pytanie odnośnie tej spłuczki. Zamontowalem spluczkę z zaworem spustowym jak na zdjęciu i problem polega na tym ze dzwon głośno opada.