logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Chłodziarko-zamrażarka LG-GR 389 -Duży pobór prądu(8 kW/24h)

mario1965 20 Maj 2005 09:11 11563 16
REKLAMA
  • #1 1509249
    mario1965
    Poziom 11  
    Posty: 52
    Ocena: 2
    Może ktoś spróbuje mi pomóc w kwestii mojej lodówki LG tj.od pewnego czasu zaczeły mi przychodzić wysokie rachunki za prąd .Wezwany elektryk po sprawdzeniu wszystkiego stwierdził że przyczyną jest moja lodówka .Po podłączeniu tylko samej lodówki pobrała ok.8 kW przez 24godz.,a powinna 1,35kW.Normalnie wszystko jest w porządku chłodzi tak jak trzeba.Zauwarzyłem że często się włącza ale nie wiem czy tak musi być.Może ktoś miał podobny problem i wie jak go naprawić.Będę bardzo wdzięczny.Oto link do strony identycznej jaką ja posiadam -http://e-rtv.pl/lodowki/lg_gr_389_svqf.php
  • REKLAMA
  • #2 1509300
    childmaker
    Poziom 35  
    Posty: 2262
    Pomógł: 329
    Ocena: 92
    Jakoś trudno mi w to uwierzyć, aby tyle brała. Może ktoś Ci siedzi na kablu ;). Poodłaczaj wszystkie urządzenia w domu, łącznie z AV w stanie standby, i sprawdź czy nie kręci się Twój licznik. Zrób taką próbę kilka razy w ciągu dnia.
  • REKLAMA
  • #3 1509307
    zayzayer
    Specjalista AGD
    Posty: 4260
    Pomógł: 246
    Ocena: 755
    mario1965 napisał:
    8 kW przez 24godz.,a powinna 1,35kW.


    Te 1,35 to pic na wode, ale w te 8 też nie wierzę. Nawet gdyby szła na okrągło.
  • #4 1509335
    Topolski Mirosław
    Moderator Elektrotechnika
    Posty: 7142
    Pomógł: 355
    Ocena: 1609
    Witam
    Zmierz prąd jaki pobiera chłodziarka w czasie pracy.Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #5 1509483
    kwiatekj
    Poziom 15  
    Posty: 76
    Pomógł: 11
    Ocena: 10
    Tam jest grzałka do oszraniania parownika może pracuje cały czas to by tłumaczyło częste włączanie się lodówki a elektryk dołożył z 4KW
  • #6 1509606
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #7 1510758
    mario1965
    Poziom 11  
    Posty: 52
    Ocena: 2
    Dziękuję wszystkim za odpowiedzi .Okazało się, że niestety zepsuty mam licznik poboru energii ,doszedłem do tego metodą prób.Elektrycy,którzy mi powiedzieli że na pewno to lodówka pewnie chcieli abym był ich klientem jak najdłużej...W poniedziałek składam w ZE podanie o jego wymianę.Nawiasem mówiąc co za elektrycy bez pojęcia itp. pracują w zakładzie energetycznym w moim mieście!!
  • #8 1510836
    prezes5000
    Poziom 20  
    Posty: 314
    Pomógł: 39
    Ocena: 75
    A może używałeś ostatnio neodymu i tu jest problem.
  • REKLAMA
  • #9 1511329
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #10 1511739
    ge1739
    Poziom 13  
    Posty: 48
    Pomógł: 1
    Ocena: 2
    a sredni powinna brac 350KW / rocznie
  • #11 1515107
    wmak
    Poziom 27  
    Posty: 869
    Pomógł: 76
    Ocena: 78
    Chyba wszystkim w tym wątku kilowaty - kW (moc) z kilowatogodzinami - kWh (zużycie energii) się mylą.
    Wmak
  • #12 1515236
    zayzayer
    Specjalista AGD
    Posty: 4260
    Pomógł: 246
    Ocena: 755
    wmak napisał:
    Chyba wszystkim w tym wątku kilowaty - kW (moc) z kilowatogodzinami - kWh (zużycie energii) się mylą.
    Wmak


    To według Ciebie kW na dobę, czy kW na rok jest jednostką prędkości?
  • #13 1515333
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #14 1515424
    zayzayer
    Specjalista AGD
    Posty: 4260
    Pomógł: 246
    Ocena: 755
    No co? kWdoba nie jest zużyciem energii? 1kWdoba = 24kWh, a 1kWrok = 8760kWh :)
  • #15 1515464
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #16 1517496
    komunista
    Poziom 10  
    Posty: 62
    Ocena: 14
    Witam ,czy po magnesie neodymowym mogą wystąpić takie skutki tzn. taki duży pobór prądu .
  • #17 1518064
    prezes5000
    Poziom 20  
    Posty: 314
    Pomógł: 39
    Ocena: 75
    Mogą, poszukaj na innych forach tam to opisują.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z wysokim zużyciem energii elektrycznej przez chłodziarko-zamrażarkę LG GR 389, wskazując na pobór około 8 kWh na dobę, podczas gdy według specyfikacji powinno to być około 1,35 kWh. Elektryk potwierdził wysokie zużycie, jednak inni uczestnicy dyskusji podkreślili, że takie wartości są nierealistyczne i zasugerowali sprawdzenie poprawności działania licznika energii oraz pomiar prądu pobieranego przez urządzenie podczas pracy. Wskazano również, że częste włączanie się lodówki może być spowodowane pracą grzałki do odszraniania parownika. Ostatecznie autor potwierdził, że problemem był uszkodzony licznik energii elektrycznej, który zamierza wymienić. W dyskusji pojawiły się także uwagi dotyczące mylenia jednostek mocy (kW) z jednostkami zużycia energii (kWh) oraz pytania o wpływ magnesów neodymowych na pobór prądu, które nie zostały jednoznacznie potwierdzone.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA