Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MSI GP70 - Touchpad, brak sterowników czy kiepska jakość?

blukasz111 25 Mar 2015 10:41 906 2
  • #1 25 Mar 2015 10:41
    blukasz111
    Poziom 12  

Witam, posiadam laptopa w/w, mam go około pół roku, gwarancja jeszcze jest. Zapłaciłem za niego sporo wiec także mam prawo się przyczepić. O obudowach słyszałem że są niskiej jakości i to widać. Mój problem polega na tym że mój touchpad kiepsko chodzi, nie mogę go ustawić żeby po prostu chodził jak w innych laptopach, czułość niby ustawiona jest mała a żeby np na YT przeciągnąć kursor przez filmik to za każdym razem naciska się pauza(przy przesuwaniu normalnie przypadkowo załącza się "lewy przycisk myszki", oczywiście nie tym guzikiem tylko dotykowo touchpadem). Laptopa kupiłem bez windowsa i bez sterowników. Do Touchpada wgrałem sterowniki ELAN które sa widoczne dla Win7 i przy włączeniu w panelu sterowania/sprzet/mysz mam na końcu zakładkę ELAN i tam mam czułość, ustawienia dla opcji 2,3 palców. Co mogę z tym zrobić?

0 2
  • #2 25 Mar 2015 10:50
    GarrutoSan
    Poziom 29  

Skonfiguruj poprawnie touchpad.

Masz tam w ustawieniach strefy klikania.
    Możesz także ustawić, aby ignorował przypadkowe dotknięcia.
    Płytka dotykowa typu multi-touch. Takie już są.
    Ja osobiście zawsze wszystko wyłączam, aby się nie denerwować. I tak korzystam z myszy zewnętrznej.

0
  • #3 25 Mar 2015 18:26
    blukasz111
    Poziom 12  

Masz na myśli to żebym wyłączył opcje "dotykowego klikania" i żeby została tylko ta opcja żebym klikał tylko przyciskiem tym normalnym pod touchpadem? Konfigurowałem tam już naprawdę dużo. Maiłem styczność z wieloma laptopami takimi jak Hp Lenovo czy Asus w których touchpad naprawdę przyjemnie chodził i nie było problemu. Dodam też że na tamtych sterowniki już były od producenta wgrane bo były kupione z Win7,8

Dzięki za odpowiedź :)

0