Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic TX-29PM11 P - zniekształcenie obrazu.

20 Maj 2005 09:19 1843 13
  • #1 20 Maj 2005 09:19
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #2 20 Maj 2005 09:50
    zdzich42
    Poziom 40  

TV pewnie na gwarancji - wołaj serwis.

0
  • #3 20 Cze 2005 04:33
    rawka11
    Poziom 14  

bartp napisał:
    Witam
    Kilka dni temu nabyłem TV Panasonic TX-29PM11 P. Zauważyłem jednak
    niewielkie nachylenie pionowe obrazu w prawym górnym rogu. Czy jest to do
    ustawienia w trybie serwisowym czy też wołać serwis autoryzowany?
    Jeśli poprzez ten pierwszy sposób to jak w tym modelu wywołać taki tryb?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i porady
    pozdrawiam

Bartek

\Mam dokładnie ten sam problem.
    Kupiłem ten model co ty i z tego samego powodu wymieniłem go w sklepie na 10-tkę ponoć nowszy model. Lecz w domu okazało się że ma dokładnie ten sam problem co wcześniejszy model. W realu widziałem Philipsa 29 cali lecz nie znam dokładnie modelu i też miał to samo.
    Czy wzywałeś serwis do twojego telewizora? a jak tak to co ci powiedział serwisant?

0
  • #4 20 Cze 2005 20:37
    europejczyk
    Poziom 18  

Witam!
    Ja mam takie coś po lewej stronie u góry i pprostu się przyzwyczaiłem - nie ma idealnego kineskopu, przynajmniej w TV do 3500zł - wyżej nie wiem, bo się tym nie interesowałem. Kineskop to kineskop nigdy nie będzie idealny a to zbieżność, a to geometria, a to oddychanie obrazu (zmiana wymiarów pod wpływem jasności obrazu) itd. itd.
    Wolne od tych wad są LCD - może to rozwiązanie dla Was? - ale też smużenie, kąt widzenia, gorsza ostrość.......
    Nie ma ideału :-) pozdrawiam!!!

0
  • #5 20 Cze 2005 23:00
    grzesiulek5
    Poziom 22  

a ja uważam że nie powinniśmy lekceważyć takich rzeczy.Jeśli będziemy sobie odpuszczać to zasypią nas takim badziewiem że strach.I tak jest coraz gorzej z tą jakością.Myślę iż powinieneś wezwać serwis i nie zawracać sobie głowy z własną naprawą.i nie ważne czy to jest tani sprzęt czy drogi.Jakość może być różna ale powinien być sprawny.Pzdr.Grzesiek

0
  • #6 21 Gru 2005 13:16
    X_markoo
    Poziom 2  

witam
    mam takie pytanko do was.czy wam tez ten TVik tak BUCZY glosno ?
    jakis transformator czy cos. ..mam male dziecko i ogladam cicho
    a zamiast muzy/fonii mam buczenie szok co z tym zrobic
    pozdrawiam
    marko
    :?:

0
  • #7 21 Gru 2005 22:09
    europejczyk
    Poziom 18  

No też buczy - a raczej brzęczy.
    Problem rozwiązałem następująco - oddałem ten TV innym członkom rodziny a sobie kupiłem SONY i wbrew temu co tu na forum mówicie o tej firmie to Panasonic nie dorasta do pięt SONY.
    Naprawdę polecam TV SONY - ja nigdy więcej nie kupię drogiego badziewia pt. PANASONIC.
    Może i ten SONY padnie ale póki gra to jest ideał - geometria jak w LCD, obraz nie oddycha, ostrość żyleta - a może trafiłem na ideał?
    POZDRAWIAM :D

0
  • #8 19 Sty 2006 16:29
    eaglemz
    Poziom 2  

No prosze nie jestem sam, Również nabyłem 29PM11P problem identyczny zniekształcenie w pionie prawy górny róg. Nie jest duże ale wyraźne szczególnie przy podłączeniu komputera bądź aparatu fotograficznego. Od pewnego czasu walcze o wymianę tego telewizora kupiłem go ok miesiąc temu. Problem polega na tym że w serwisie twierdzą że zniekształcenie mieści się w "normach" (niestety nie wiem jakie to normy bo nikt nie potrafi ich określić). W sklepie dowiedziałem się że chetnie go wymienią jeśli serwis stwierdzi wadę fabryczną i tu jest zonk. Jeśli ktos ma pomysł na rozwiązanie sprawy to z góry dziękuję za pomoc ;)

0
  • #9 19 Sty 2006 22:45
    europejczyk
    Poziom 18  

Nic Ci nie wymienią Kolego powyżej.
    Ja mam takie coś w górnym lewym rogu i to również mieści się w nieznanych nikomu normach.
    Poprostu Panasonic to badziewie i nigdy tego więcej nie kupię.
    Pisałem że 2 TV u mnie jest przeklinany przez wszystkich na tym forum SONY ale on ma obraz jak na monitorze komputerowym - żyleta i zero zniekształceń - może i będzie działał 2 lata bo mu się kineskop wykończy ale póki działa to jest extra!
    A jak tam dźwięk w Panasonicu? SONY ma bardzo dynamiczny i czysty a Panasonic czy nie aby za płaski? Tych basów w Panasonicu wogóle nie ma a te głośniki jakieś tam super to wielka lipa - to już tak w całości podsumowując.
    NIGDY WIĘCEJ PANASONIC - Made in Slovakia

0
  • #10 20 Sty 2006 13:00
    eaglemz
    Poziom 2  

No to mnie pocieszyłeś :D co do dźwięku to nie zauważyłem żadnych problemów. Może dlatego że wciąz mnie męczy to zniekształcenie obrazu i nie moge sie skupić na innych wadach ;) narazie postanowiłem oddac go do serwisu (drugi raz) jak to nic nie da mam juz zredagowane pismo do sklepu (pomogł mi je przygotować rzecznik z inspekcji handlowej).

0
  • #11 20 Sty 2006 14:09
    europejczyk
    Poziom 18  

Dźwięk jest mało dynamiczny - brak niskich tonów - dźwięk jest po prostu płaski.
    Jeszcze jedna niedogodność dźwiękowa - dźwięk analogowy jest często nadawany z innym natężeniem niż cyfrowy NICAM w związku z tym obserwuje się skoki poziomów dźwięku w głośnikach - wady tej nie mają TV SONY z automatyczną regulacją poziomu głośności.

Naprawdę ten TV Panasonic jest do bani - ja tylko czekam aż się popsuje i z przyjemnością "zamienię go na lepszy model".

Pozdrawiam i pisz Kolego powyżej co udało Ci się załatwić.

0
  • #12 28 Mar 2006 22:21
    wojtek50
    Poziom 1  

Witam, mam podobny problem. Moj Panasonic TX 29 PM 11 burczy tak głośno że wieczorem to nie da sie ogladac. Burczenie zaglusza fonie. Trzeba dawac glosniej aby nie slyszec tego denerwujacego dzwieku. Telewizor byl dwukrotnie w serwisie. Za pierwszym razem wymieniono caly kineskop, a za drugim stwierdzono ze "praca w normie". W espertyzie napisano mi ze burczenie moze byc lekko slyszalne przy odsluchu bezposrednio przy obudowie i ze producent zeleca ogladanie telewizora w odleglosci min 4 przekatne kineskopu. Ja swoj ogladam w odleglosci 5m i tak slysze ten denerwujacy dzwiek. Czy ktos z was wywalczyl zwrot takiego telewizora.???

1
  • #13 28 Mar 2006 22:59
    mariusz.s
    Warunkowo odblokowany

moze to zabrzmi ironicznie alle kiedys tzn w latach 80tych i wczesniej ,mozna bylo sie posarzyc np Iszemu sekretarzowi i jakis oddzwiek byl a dzis komy mamy sie poskarzyc?zeby mozna bylo cos uzyskac?chyba tylko temy najwyzszemy,albo ........
    moze to nie miejsce na taka konkluzje ale czytajac powyzsze wypowiedzi nasuwaja sie takie wnioski
    pozdrawiam

0
  • #14 28 Mar 2006 23:15
    Jaś Kula
    Poziom 32  

Witam.

bartp napisał:
    Czy jest to do ustawienia w trybie serwisowym czy też wołać serwis autoryzowany?
    Jeśli poprzez ten pierwszy sposób to jak w tym modelu wywołać taki tryb?

Dyskusja bardzo odbiegła od tematu - zamykam.
    Pozdrawiam.

0