Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Można podłaczyć kamerę (cinch) do smartfona/tabletu?

widmo82 25 Mar 2015 11:42 7677 16
  • #1 25 Mar 2015 11:42
    widmo82
    Poziom 12  

Witam.
    Czytając temat, zapewne pomysleliście: przeciez telefon ma kamere :D
    Chcę podłączyć kamerę cofania, kablem do smartphone lub tabletu. Dlatego zastanawiam sie czy jest to mozliwe a jesli tak to jakie adaptery/wejscia sa mi potrzebne. Z tą widzą biegnę szukać spełniającego moje oczekiwania sprzetu :)

-1 16
  • #2 25 Mar 2015 17:16
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

widmo82 napisał:
    Chcę podłączyć kamerę cofania, kablem do smartphone lub tabletu

A te sprzęty tajemnicze (bo nawet nazwy nie podałeś), posiadają jakiekolwiek porty, gniazdka WEJŚCIA.

Cos mi się wydaje, ze gdyby to było możliwe, to każdy producent tabletu, smartfona piałby i trąbił o tym na prawo i lewo (reklama ich sprzętu) - a jakoś cisza....

2
  • #3 25 Mar 2015 17:30
    widmo82
    Poziom 12  

ma konkretnych modelu. Są tylko kamerki na cinch i jakiś tablet, który bym zakupił + adapter :)

0
  • #4 25 Mar 2015 17:39
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

A po polsku, mógłby mi Kolega odpowiedzieć?.

0
  • #5 25 Mar 2015 17:50
    viaxa
    Poziom 22  

Jeżeli kamera daje sygnał CVBS to można użyć VideoServera do zamiany na strumień IP i dodatkowo punktu dostępowego Wi-Fi.

0
  • #6 25 Mar 2015 17:58
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

I kolega chce to w aucie zamontować?.

widmo82 napisał:
    Chcę podłączyć kamerę cofania

-1
  • #7 25 Mar 2015 18:53
    widmo82
    Poziom 12  

A co w tym dziwnego? Wyciągam mało praktyczną fabryczna nawigację a w jej miejsce wkładam 7" tablet z androidem. Łączę (jeśli to technicznie możliwe) z kamerą cofania. Nie mam pojęcia jaki daje sygnał. Z uwagi, że opisy w ofertach są bardzo nieprofesjonalne i niepełne, trudno zweryfikować która kamera daje taki sygnał.

0
  • #8 25 Mar 2015 19:11
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Proszę czytać ze zrozumieniem:

viaxa napisał:
    użyć VideoServera do zamiany na strumień IP i dodatkowo punktu dostępowego Wi-Fi.

KOCUREK1970 napisał:
    I kolega chce to w aucie zamontować?.

widmo82 napisał:
    A co w tym dziwnego?

Dziwny, to jest sposób w jaki chcesz to zrobić.

Chcesz, to kupić cały komplet, który na 100% będzie razem działał, a nie jakieś "popierdułki" o których zapewnia sprzedawca...., że będzie/musi działać - taa, tak samo jak kabel HDMI-VGA - on też musi działać..., tylko dlaczego nie działa...

0
  • #9 25 Mar 2015 21:36
    widmo82
    Poziom 12  

Znalazłem sprzętz AV IN, ale z dużo słabszymi parametrami i 5" a poszukuje zdecydowanie 7"

ALGA AN7004

Znalazłem jeszcze coś takiego:

Link

Wygląda na to, że jeśli moja (przyszła) kamera ma zółty kabel cinch (na filmie raczej jakaś tanizna) to mogę ją wpiąć pod ten adapter cinch=>USB a póżniej już tylko kabelek do tableta.

:) Pozostaje rozwiązanie, jak zmusić tablet by przełączał się automatycznie w tryb wyswietlania obrazu z kamery jak wrzucę wsteczny

0
  • #10 18 Sty 2016 18:33
    PC_Majster_Unix
    Poziom 14  

Czy nie byłoby prościej i taniej kupić kamerkę USB z przedłużaczem USB i starym laptopem/notebookiem bez baterii?
    Wystarczy aby mieć do niego ładowarkę pod gniazdo zapalniczki.
    Podstawka pod laptopa nie jest droga, po za tym masz z tego jeszcze rejestrator ze sporym HDD, aktualną nawigacją, internetem i możliwością wpięcia nawet 36 kamer!

Dodano po 1 [minuty]:

Ps. Kamerka pod USB będzie dzialać z dobrą rozdIelczością nawet na 13m!

0
  • #11 19 Sty 2016 09:57
    sosarek

Poziom 43  

widmo82 napisał:
    Chcę podłączyć kamerę cofania, kablem do smartphone lub tabletu. Dlatego zastanawiam sie czy jest to mozliwe

Nie jest możliwe.

0
  • #12 19 Sty 2016 10:30
    widmo82
    Poziom 12  

Yyyy ale przecież podlinkowałem później film gdzie widac, ze jest to możliwe....

1
  • #13 19 Sty 2016 10:57
    sosarek

Poziom 43  

Jeśli chcesz osiągnąć taką funkcjonalność to prędzej radio 2DIN z wejściem na kamerę cofania, jest sporo urządzeń na Androidzie.

0
  • #14 19 Sty 2016 22:55
    widmo82
    Poziom 12  

Wszystko zależy od konfiguracji auta. Mnie satysfakcjonuje fabryczne radio i nie zamierzam go wyciągać i inwestować w coś innego. To byłoby bez sensu skoro w panelu górnym deski rozdzielczej (zdjęcie na górze) mam wysuwany ekran fabrycznej nawigacji, który można zdemontować i wstawić inny, bardziej przyjazny np. w postaci tabletu. Tak tez zrobiłem. Niestety nie zainwestowałem w tablet który wg. producenta adaptera ( z filmu na YouTube) jest kompatybilny z nim a wybrałem inna markę, tańszą i tutaj zrodził się problem, albowiem obraz z kamery nie chce się przez ten adapter wyświetlić na tablecie. W między czasie zakupiłem lusterko z ekranem i na nim bez problemu ten obraz jest wyświetlany. Nie udało mi się zmusić mojego tabletu, aby współpracował z kamerą.
    Teraz myślę nad zmianą kamery na lepszą. Niestety fabrycznych rozwiazań dla mojego auta nie ma a te dostępne na rynku to uniwersalne chińskie produkty o niskiej jakości - czyli to co mam.
    Myślałem o zakupie fabrycznej kamery (nawet od innego auta) i dopasowanie do mojego, ale nie wiem czy to wyjdzie. Obawiam się, ze te kamery fabryczne potrzebują jakichś konwerterów bo zwykle mają 4piny i nie wiadomo na jakim napięciu chodzą.

0
  • #15 20 Sty 2016 00:03
    sosarek

Poziom 43  

widmo82 napisał:
    zwykle mają 4piny i nie wiadomo na jakim napięciu chodzą.

No mają cztery - dwa zasilające i dwa wizyjne, z reguły pracują na napięciu 12VDC.

1
  • #16 20 Wrz 2016 19:31
    ziko234
    Poziom 17  

Odkopię trochę już stary temat. Sam przerabiam tablet na komputer pokładowy do mojego auta. Jako tablet o idealnych dla mnie wymiarach zastosowałem Galaxy Tab 7.0.

Mój przypadek:
    Trzeba zakupić konwerter RCA-USB. (na alledrogo wpisać wystarczy "RCA USB" i mamy wydatek -ok 50zł

Zobaczyłem, że mój tablecik obsługuje adapter. "Adapter USB Czytnik Kart Galaxy Tab OTG" - koszt 10zł.

Podsumowując - koszt w moim przypadku 60zł i niezmierna satysfakcja. Obecnie z tabletem mam połączony aux auta, złącze OBD2 na bluetooth - więc z odpowiednimi aplikacjami wszystkie parametry auta, jak i przyciski tabletu.
    Jest to o wiele lepsze od oryginału. :)

2
  • #17 03 Mar 2018 11:43
    artur301
    Poziom 10  

Można to załatwić bezprzewodowo, są moduły lub gotowe kamery które po WIFI dają obraz na smartfona lub tablet Link

0