Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SMV50E70EU, BOSCH - Zmywarka nie pobiera wody

tommar79 25 Mar 2015 12:23 3036 4
  • #1 25 Mar 2015 12:23
    tommar79
    Poziom 2  

Witam

Jestem szczęśliwym posiadaczem zmywarki BOSCH SMV50e70eu. Od pewnego czasu mam problemy ze wskaźnikiem dopływu wody, który miga (wg instrukcji :sprawdzić przelew"). Jednak samo zapalenie wskaźnika oznaczałoby sprawdzenie dopływu wody. Wyczyściłem filtry na zasilaniu ale to nie dało efektu. Był moment, że po wybudowaniu zmywarki po delikatnym ruszaniu na boki podczas wysuwania jej z zabudowy, ww. wskaźnik zgasnął i zmywarka ruszyła. Jednak nie dokończyła programu i ponownie zaczął mrugać wspomniany wcześniej wskaźnik. Wyczytałem że przyczyną może być m.in. niedrożny płaszcz wodny lub hydrostat. Niestety nie mam pojęcia jak wybudować paszcz wodny. Nie chce nim narywać żeby nie pęknął. Może ktoś posiada taką wiedzę, jak sprawnie to zrobić, aby go wyczyścić. To samo się tyczy hydrostatu. Niestety jestem laikiem w tych sprawach. Dołączam zdjęcie lewej strony zmywarki. SMV50E70EU, BOSCH - Zmywarka nie pobiera wody

Pozdrawiam.

0 4
  • #2 25 Mar 2015 13:41
    mistake68
    Poziom 14  

Witam !!
    Kolego trochę nie w temacie, bo miałem podobny przypadek w zmywarce siemens , też mrugała tym wskaźnikiem i nie pobierała wody, okazało się że na plastikowy spód zmywarki dostała się woda , dokładnie pod rurą od pompy , w mojej zmywarce był tam pływak styropianowy z mikroswitchem , i on właśnie był odpowiedzialny za w/w wskazania i brak poboru wody, po uszczelnieniu rury od pompy i osuszenia spodu , zmywarka ruszyła.
    Ale jak napisałem dotyczyło to siemensa.

0
  • Pomocny post
    #3 25 Mar 2015 18:49
    itam67
    Poziom 17  

Witam
    Z tego co widze płaszcz jest czysty więc go nie ruszaj. W tej zmywarce nie ma hydrostatu. Jak pisał mistake68 na dno zmywarki dostała się woda. Usuń ją i sprawdz źródło wycieku.
    Pozdrawiam

0
  • #4 07 Kwi 2015 17:54
    tommar79
    Poziom 2  

Faktycznie, na dnie zmywarki była woda. Po osuszeniu zmywarka pracuje normalnie, ale wycieku nie zlokalizowałem a woda nadal napływa. Dziękuję za pomoc, może mi się uda zlokalizować wyciek.

Pozdrawiam.

0
  • #5 18 Cze 2015 22:18
    Ardżej
    Poziom 5  

Witam,
    Mam podobny problem w zmywarce Siemens SN65e008eu. Jak zakończyła się ta sprawa? Czy po osuszeniu problem ustąpił? W którym dokładnie miejscu zbierała się woda i skąd się tam brała?

2