Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Motorola 720 jak wymienić uszkodzoną taśme wyświetlacza ?

szatz 20 May 2005 09:32 2089 9
 • #1
  szatz
  Level 25  
  Mam taki telefon z uszkodzoną taśmą od wyświetlacza. Zakupiłem drugą , kosztowała mnie 20zł.
  Z powodzeniem udało mi się rozebrać metalową puszkę wyświetlacza i gdy miałem już podpinać pod wyświetlacz , doznałem szoku. Łączenie taśmy ze szkłem wyswietlacza jest jakby klejone i zabezpieczone jakomś przeźroczystą masą (pewnie też klej). Jak to rozłączyć by nie uszkodzić szkła i potem znów połączyć ?
 • #2
  psine.pl

  Level 29  
  tylko hot air i przegrodka metalowa pomiedzy tasma a lcd - nie ma innego wyjscia ... p.s. gdzie kupiles tasme ?
 • #3
  HackWir
  Level 14  
  No właśnie gdzie kupiłeś taśmę, bo na allegro to...
  Mam starą T722i i taśma jest w pół przedarta, tem tel leży już dosć długo
  Narka
 • #4
  szatz
  Level 25  
  Taśme kupiłem w NOKTEL.
  Armacomp ,co masz na myśli pisząc :tylko hot air i przegrodka metalowa pomiedzy tasma a lcd - nie ma innego wyjscia ... Nie rozumie jaka przegródka metalowa - czy chodzi nam o ten sam typ wyświetlacza ? U mnie taśma stanowi jedną całość z przylutowanymi do niej elementami i przyklejonych na końcach wyświetlaczach (małym zewnętrznym -ten mi jeszcze chodzi i dużym wewnętrznym - ten już nie działa)
 • #5
  psine.pl

  Level 29  
  witam.
  nie pod pojeciem przegrodka metalowa rozumiem kawalek blaszki pod tym gdzie lutujesz tak by struga goracego powietrza nie dmuchala na szklo bo uszkodzisz sam lcd. lub sprawdz jakas kolbowke (lutownice oporowa) ale to raczej odpada.

  pozdro
  Marek
 • #6
  szatz
  Level 25  
  Czy przed łączeniem taśmy z wyświetlaczem przygotowujesz jeszcze jakoś powierzchnie wyswietlacza - chodzi mi o to czy wyrównujesz powierzchnie i czymś smarujesz ? Taśma oddziela się od szkła przy temperaturze 140 stopni C - jaką temperaturą łączysz i ile sekund by nie uszkodzić wyświetlacza ?
 • #7
  szatz
  Level 25  
  Jestem nadal ciekaw jak inni sobie radzą z tym problemem
 • #8
  Strunawrx
  Level 18  
  Witam
  Mi się to udało zrobić w motoroli T722i a mianowicie była pęknięta taśma na dwóch ścieżkach

  Później po zdrapaniu tej warstwy z tych dwóch ścieżek z jednej strony posmarowałem te ścieżki topnikiem i ja posiadam Hot Air'a więc kombinowałem na innych taśmach z temperaturą aby tej nie stopić i po nałożeniu topnika nałożyłem na to paste później przygrzałem to kolbówką bo na powietrze bałem żeby LCD mi nie trzasnął i to mi się udało niewiarygodne lecz prawdziwe /telek do dziś działa/

  A drugi sposób to próbowany prze zemnie ale nie udany to kupno taśmy na allegro do tego modelu "T722i"
  Najpierw dopasowujesz taśmę do LCD" na pewno za długa ja obcinałem coś około milimetra"
  Później nakładasz minimalną ilość cyny na ścieżki przy taśmie tzn. tak aby nie połączyły się ścieżki. No i masz jakieś 50% sukcesu
  Potem przykładasz tą taśmę do LCD "tam gdzie ma być" i najważniejsze musisz czymś zasłonić wyświetlacz "tego nie zrobiłem" tak aby gorące powietrze nie padało na niego i musisz czymś tą taśmę przycisnąć do styków LCD tak aby styki łączyły i grzejesz hotem powinna ci się ładnie kleić taśma do wyświetlacza. Jak się uda to pisz.

  Dobrze by było abyś miał jeszcze dwie ręce tzn. kogoś kto przyłoży coś do wyświetlacza aby nie pękł pod wpływem gorącego powietrza. Chyba że sam jakoś sobie poradzisz bo ja próbowałem już na pękniętym później i położyłem sobie mokrą ściereczkę na wyświetlacz i na to aluminiową blaszkę żeby mi się to nie spaliło i to zdało egzamin bo nie pękał dalej.
 • #9
  grzesiek33
  Level 31  
  Mam 14 sztuk od 722i do wymiany taśmy, może więc ktoś się podejmie.
  Jak dotąd jedynym logicznym sposobem była dla mnie wymiana całości biorąc pod uwagę stosunek: cena nowego (80zł) > czas ew. naprawy (nie wiadomo czy z powodzeniem) > jakość po naprawie :D
 • #10
  MILO
  VIP Meritorious for electroda.pl
  ja podobnie jak grzesiek... wole wymienic calosc;) szkoda zabawy a i tak klient placi ;)