Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy gaśnięcie matrycy ma związek z zerwanymi zawiasami w laptopie?

Danilova 25 Mar 2015 14:11 819 7
 • #1
  Danilova
  Level 2  
  Laptop ma uszkodzone zawiasy - trzyma je głównie taśma klejąca :(. Od wczoraj chwilę po włączeniu ekran gaśnie, lecz nie jest cały czarny, z ledwością go widzę a więc jest reakcja z komputerem. Czy to że gaśnie ma związek z uszkodzonym zawiasem czy problem leży gdzieś indziej? Co robić?
 • #2
  kindlar
  Level 41  
  Przez zawias przechodzi taśma to ekranu. Jeśli zawias jest złamany to taśma może się uszkodzić, izolacja przetrzeć a zwarcie może uszkodzić podzespoły komputera.
 • #3
  Danilova
  Level 2  
  co to znaczy zwarcie może uszkodzić podzespoły komputera? mam przestać z niego korzystać?
 • #4
  piotrkol7
  Level 39  
  Najbezpieczniej byłoby oddać go na serwis. Cóż to znaczy? To, że jest spore ryzyko połączenia się ze sobą styków, które połączone być nie powinny. Ryzyko uszkodzenia sterownika matrycy wysokie. Czy ekran gaśnie przy ruchu? Można podejrzewać uszkodzenie podświetlenia. Laptop spadł?
 • #5
  Danilova
  Level 2  
  no wlasnie nie. raz byl nadepniety ale niezbyt mocno :(
 • #6
  dioda1207
  Level 13  
  Jakiej marki laptop ?W Asusie F3F lewy zawias jest zespolony z kostką od matrycy .Wadą tego laptopa jest to że przy zatarciu zawiasu kość jest wyrywana z płyty.Jeśli masz obraz bardzo ciemny to brakuje podświetlenia matrycy.
 • #7
  Danilova
  Level 2  
  Samsung
  na razie nie mam hajsu na naprawę i tak go przedłużam, nie wiem czy są jeszcze jakieś zalecenia? Czy gaśnięcie matrycy ma związek z zerwanymi zawiasami w laptopie?
 • #8
  dioda1207
  Level 13  
  Najlepiej oddaj laptop do przeglądu np.w Komputroniku .Będziesz wiedział co robić.Reperować czy nie.Osobiście radzę reperować.Części z demontażu na Allegro tanie a nowy laptop to większy wydatek.Jak masz trochę smykałki to zdemontuj obudowę dostaniesz się do przewodów matrycy i może tam znajdziesz usterkę.Filmy z demontażu znajdziesz na YouTube.