Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGX - MAN TGX EURO 5 nie dziala wskazbik adblue.

kataniak1994 25 Mar 2015 14:46 2739 3
  • #1 25 Mar 2015 14:46
    kataniak1994
    Poziom 15  

Witam
    Jak w temacie mam problem z MANem TGX euro5. Nie dziala wskaźnik poziomu adblue I świeci mi sie kontrolka na desce od adblue. Problem sie pojawil tydzień temu ale wyjąłem I wlożyłem bezpiecznik I problem zniknął aź do dziś. Dodam ze zbiornik jest prawie pełny więc to nie jest przyczyna.
    Proszę o szybką odpowiedź.
    Pozdrawiam

1 3
  • #2 25 Mar 2015 16:18
    serwis_gh
    Specjalista - układy wtrysku Diesel

Witam.
    Więc szybkie pytanie:
    A co wyświetla deska? Jakie usterki.
    Czujnik jest sCANalizowany więc albo bedzie usterka z samego czujnika albo całego modułu.
    Chyba ze jest brak napięcia wogole na AdBlue.

2
  • #3 25 Mar 2015 18:43
    kataniak1994
    Poziom 15  

Dziekuje za odpowiedź. Deska nie wyświetla zadnych błędów a jak uderzyłem w deske od gory to wskaźnik wskoczył na max bo jest pełno adblue. Czy uszkodzony jest sam zegar ? I czy kontrolna adblue swiecaca sie na zółto moźe sie świecić jeśli jest za mało płynu ?

0
  • #4 26 Mar 2015 23:24
    kakibara
    Poziom 28  

Dobry wieczór, kontrolka będzie wyświetlana od adblue - Mil, jeżeli jest problem z poziomem płynu, błąd jest zapisany w komputerze pokładowym - poszukaj w diagnozie.
    należy sprawdzić przewody elektryczne od pompy do czujnika poziomu płynu, nie wyciągaj czujnika jeżeli masz płyn w zbiorniku! musisz spuścić płyn, i dopiero wyciągnąć czujnik poziomu - następnie podmienić/ zamontować sprawny. (dlaczego nie wyciągać z płynem ? jeżeli dostanie ci się adblue na wtyczkę masz do wymiany - wtyczkę elektryczną i czujnik - płyn wyżre piny. ogólnie fajna zabawa z demontażem zbiornika, jeżeli podejmujesz się już tego to nity obetnij flex-em, nie rozwiercaj ich bo jedna z 4 -ech ścian zbiornika adblue jest blisko obudowy aluminiowej.

1