Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz XFX Core 550W 80+ SLI PSU czy Be Quiet 600W Pure Power L8 BOX

25 Mar 2015 20:35 861 4
  • Poziom 10  
    Zastanawiam się nad kupnem nowego zasilacza i nie wiem na który się zdecydować...

Zasilacz XFX Core 550W 80+ SLI PSU
    czy
    Be Quiet 600W Pure Power L8 BOX

a może jakaś inna propozycja >300zł

posiadam komputer o parametrach
    - gigabyte GA-EP43T-UD3L (rev. 1.0)
    - intel core 2 quad Q8900 2.5GHz (od niedawna co +11%)
    - Asus nVidia 9800GT 1Gb
    - 4Gb Ram
    - 2 dyski, HDD i SSD

zamierzam jeszcze bardziej podkręcić procesor i grafikę, a także nie wykluczone że dołożę Ram czy też niedługo wymienię płytę główną na nowszą do jakiegoś i7

czy nie zabraknie mi mocy?
  • Poziom 26  
    Oba zasilacze bd dobre, chociaż nie wiem po co Ci taka moc? Ten komputer nigdy tyle nie weźmie pod obciążeniem i po OC.
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    olutas napisał:
    Oba zasilacze bd dobre, chociaż nie wiem po co Ci taka moc? Ten komputer nigdy tyle nie weźmie pod obciążeniem i po OC.
    Pozdrawiam

Wiem że sa dobre, dlatego nie mogę sie zdecydować... 5 lat gwarancji i sporo niepotrzebnych kabli czy bardzo cichy ale trochę mniej pewny.

A co do mocy to nie chcial bym kupować nowego, jak zdecyduje się na wymiane reszty...
  • Moderator - Komputery Serwis
    XFX głośny tez nie jest. Nowsze komputery mają tendencję do pobierania mniejszej ilości prądu niż starsze. Drobne porównanie TDP (czyli w przybliżeniu pobór prądu przez te komponenty w stresie):

Q8xxx/Q9xxx = 95W
    Geforce 9800GT = 105W
    Razem: 200W

Przykładowy inny zestaw:
    I7-4790 = 84W
    Geforce GTX960 = 120W
    Razem: 204W

45W więcej potrzeba dla GTX970 czy GTX980. Parę wat trzeba doliczyć na resztę komponentów w zestawie, ale zarówno Twój zestaw, jak i I7+GTX980 da radę uciągnąć porządna jednostka 450W, a XFX 550W ma szanse z powodzeniem zasilić dwa takie komputery jednocześnie.