Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka drukarka laserowa wi-fi ze skanerem?

25 Mar 2015 21:11 4191 7
  • Poziom 9  
    Witam. Będę potrzebował kupić drukarkę i wymyśliłem, że potrzebuję laserowej monochromatycznej ze skanerem i wi-fi. Cena jaką bym chciał zapłacić to gdzieś 400-500zł. copyman w innym poście polecał HP LJ M125nw. Pozostałe posty są trochę za stare, żeby się na nich opierać.
    Główne obawy jakie mam, to koszta eksploatacji. Nie drukuję zbyt wiele, ale przyjdzie taki moment, że trzeba będzie kupić toner. Z tego co czytam, to teraz wszystko jest zabezpieczane czipami (ostatnio kapsułki z kawą do ekspresu).
    Dlatego boję się, że kupię zamiennik i mi nie zadziała. Właśnie taką sytuację mam z epsonem atramentowym.
    Ten wspomniany HP jak czytam to rozpoznaje, że toner powinien być pusty, ale nie blokuje drukowania. Nie bardzo mi się takie rozwiązanie podoba.
    Czy to dotyczy tylko dosypywania proszku, czy jak się kupi toner zamiennik, to też tak będzie? Niedawno czytałem, że HP wygrał proces z jakąś firmą i sąd zabronił jej produkcji zamienników, więc kwestia czasu, jak innym też zabroni...
    Fajnie by było, jakby można było kupić coś, co ma oryginalne tonery w przystępnej cenie.
    Znajdę coś takiego?
  • Poziom 24  
    Do wyboru masz:
    - Samsung SL-M2070W
    - Samsung SL-M2078W
    - Brother DCP 1610W
    - HP LJ M125NW

Odnośnie HP to w nich zawsze były tonery zamienniki, ale ma się to wkrótce zmienić.
    Jeśli chodzi o Samunga to wyłącznie z wiecznym chipem, zaś Brother ma toner na około 1000 stron.
  • Poziom 9  
    Imprimarex napisał:

Odnośnie HP to w nich zawsze były tonery zamienniki, ale ma się to wkrótce zmienić.
    Jeśli chodzi o Samunga to wyłącznie z wiecznym chipem, zaś Brother ma toner na około 1000 stron.

Nie wiem jak to rozumieć. Czyli HP raczej sobie darować. Co to jest ten wieczny czip i po czym poznam, czy jest? Czy on jest w zamiennikach?
    W Brother 1000 stron to na oryginalny czy zamiennik?
  • Poziom 24  
    Wieczny chip jest to program wgrywany przez usb. Jest to firmware, który przeprogramowuje drukarkę w ten sposób aby nie wymagała chipa w tonerze.
    Po każdorazowym włączeniu drukarki liczniki tonerów będą zerowane i tym samym będą wskazywać 100%.

W Brotherze na około 1000stron wystarcza i oryginał i zamiennik.

Ja bym brał albo HP albo Samsunga z chipem.
  • Poziom 9  
    Ale jak kupuję zamiennik, to też muszę mieć ten wieczny czip, czy to już jest w nim rozwiązane? Czy wieczny czip dotyczy tylko kwestii dosypywania proszku, czy również zamienników/

I nie rozumiem czemu akurat HP, skoro mają zniknąć zamienniki?
  • Poziom 24  
    Wieczny chip służy do tego aby można było samemu dosypywać proszek do tonera i ograniczyć koszt druku do minimum.

Jeśli chodzi o HP to będą drożeć tonery do nich - one nie znikną tylko zmieni się ich cena.
  • Poziom 17  
    Imprimarex napisał:

Jeśli chodzi o HP to będą drożeć tonery do nich - one nie zniknął tylko zmieni się ich cena.

Sam zastanawiałem się nad HP LaserJet Pro M125nw a tu szykuje się podwyżka Tonerów (zamienników):?:

Jeśli to będzie prawda to chyba będzie lepiej kupić jakiś model Brother-a :idea:
    np:
    Brother DCP-J552DW (Automatyczne kopiowanie dwustronne )
    Brother DCP-J105
  • Poziom 9  
    Ostatecznie jakoś sprawa zakupu się rozmyła. Pozostałem przy drukarce laserowej monochromatycznej i kolorowym urządzeniu wielofunkcyjnym, które co chwila woła o nowy atrament i przez to jest używane raczej jako skaner.
    Ale byłem bliski kupić Brother Dcp 1610We, wydawał mi się najrozsądniejszym wyborem.
    Dzięki wszystkim za pomoc, trochę mi się rozjaśniło w tym temacie.