Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o opony Cordiant Sport 3

krzysiek13705 25 Mar 2015 21:35 3519 15
  • #1 25 Mar 2015 21:35
    krzysiek13705
    Poziom 7  

Witam. Mam pytanie, idzie wiosna więc trzeba pomyśleć o oponach. Znalazłem na jednej z aukcji opony rosyjskiej firmy Cordiant Sport 3 205/55/16, lecz nigdzie nie ma o nich żadnych informacji. Czy ktoś spotkał się z takimi oponami? Czy warto się nimi zainteresować?

0 15
  • #2 26 Mar 2015 07:53
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

Dlaczego akurat rosyjskie opony?? Jest tyle markowych producentów opon na rynku, że głowa boli.

1
  • #3 26 Mar 2015 14:47
    enforces
    Poziom 17  

saron22 napisał:
    Dlaczego akurat rosyjskie opony?? Jest tyle markowych producentów opon na rynku, że głowa boli.

Pewnie dlatego że w Rosji gorsze drogi niż w PL. :)

A tak na serio to jak już idziemy w budżetowe to ostatnio oglądałem oponki Achilles. Nie jest to najniższa półka, ale nie jest to premium. Opony robią w Indonezji i jeśli chodzi o sztywność z zakrętach to wypadają (oceniam po indeksie prędkości i wagi) lepiej niż cenowe odpowiedniki z Europy.

0
  • #4 26 Mar 2015 15:15
    andrzej20001
    Poziom 43  

Jak latam na Riken-ach i też jest ok.

0
  • #5 26 Mar 2015 15:40
    enforces
    Poziom 17  

Ano. Niestety złą robotę zrobili na początku importerzy tanich opon noname, które były sprowadzane na potęgę. Gdyby to robiono z głową to idę o zakład że u nas opony byłyby bardziej doceniane.

A tak to u nas hitem są 10-letnie parcie, z 2-milimetrowym bieżnikiem. :P

0
  • #6 26 Mar 2015 17:07
    krzysiek13705
    Poziom 7  

Chodzi mi o te opony, ponieważ znalazłem ofertę na jednym z portali 4 opony 205 55 16 za 600Zł. Dlatego też pytam, czy ktoś miał z nimi styczność. Ponieważ wolę zakupić nowe tańsze opony niż używane klasy premium 5 lub 6 letnie i już ze słabym bieżnikiem.

0
  • #7 26 Mar 2015 21:20
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

enforces napisał:
    Opony robią w Indonezji i jeśli chodzi o sztywność z zakrętach to wypadają (oceniam po indeksie prędkości i wagi) lepiej niż cenowe odpowiedniki z Europy.

W Indonezji jest gigantyczna fabryka, która produkuje opony praktycznie dla większości marek, tylko inne znaczki i cena finalna w sklepie.

0
  • #8 27 Mar 2015 13:55
    enforces
    Poziom 17  

andrzej lukaszewicz napisał:
    enforces napisał:
    Opony robią w Indonezji i jeśli chodzi o sztywność z zakrętach to wypadają (oceniam po indeksie prędkości i wagi) lepiej niż cenowe odpowiedniki z Europy.

W Indonezjii jest gigantyczna fabryka , która produkuje opony praktycznie dla wiekszości marek , tylko inne za znaczki i cena finalna w sklepie.

Chyba mówimy o innej fabryce. W USA sponsorują sporo wydarzeń driftingowych. To oni właśnie mają te opony, co barwią dym z palenia gumy na czerwono, niebiesko itd.

Link

Wydaje mi się, że to są te same opony co testowali je w jednym z sezonów Top Gear (jako zabawną ciekawostkę).

Dodano po 2 [minuty]:

krzysiek13705 napisał:
    Chodzi mi o te opony ponieważ znalazłem ofertę na jednym z portali 4 opony 205 55 16 za 600zl. Dlatego tez pytam czy ktoś miał z nimi styczność. Ponieważ wolę zakupić nowe tańsze opony niż używane klasy premium 5 lub 6 letnie i juz z słabym bieżnikiem.

To akurat dobra decyzja.

0
  • #9 28 Mar 2015 08:03
    saron22
    Specjalista - Samochody Ciężarowe

enforces napisał:
    To akurat dobra decyzja.

No nie wiem czy dobra decyzja... Miałem okazję jeździć na chińczykach Vanli czy coś takiego i jazda na nich to była tragedia. Po prostu dramat! Nie wspomnę nawet o tym, że z jednej opony odrywał się bieżnik płatami...

W mojej opinii z budżetowych opon lepiej zdecydować się na produkt polski np. Dębica, Kormoran lub coś z czeskich producentów takich jak Sava, Barum, Matador.

A jeśli kogoś nie stać na zakup opon to powinien pomyśleć o przesiadce w autobus.

0
  • #10 28 Mar 2015 18:37
    krzysiek13705
    Poziom 7  

Dzieki za wszystkie wasze wypowiedzi. Ale mnie interesuje jedna odpowiedz. Czy ktos spotkał się kiedykolwiek z firmą Cordiant?Czy Rosyjska opona nie koniecznie musi byc porównywalna do Chinczyków.

0
  • #11 16 Kwi 2015 22:06
    enforces
    Poziom 17  

Saaron nie wrzucaj wszystkich opon do jednego worka. Mam dobre doświadczenie z Achillesami, naocznie widziałem co one potrafią więc nie chciałbym generalizować. Gdy ktoś szuka budżetowych opon i ma ograniczone finanse - czemu nie. Widziałem teraz raport sprzedaży opon letnich za 2014. I co z niego wynika - grubo ponad połowa sprzedawanych opon to opony wyprodukowane przez mniej znane firmy oponiarskie. Wielka trójca sprzedaje może 25% całości.

0
  • #12 26 Kwi 2015 12:16
    marcindu35
    Poziom 11  

Szukam opon w rozmiarze 195/65R15 do Astry. Te Achillesy będą dobre na lato?

0
  • #13 26 Kwi 2015 13:18
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

andrzej lukaszewicz napisał:

W Indonezji jest gigantyczna fabryka, która produkuje opony praktycznie dla większości marek, tylko inne znaczki i cena finalna w sklepie.

W Chinach czy na Tajwanie są też fabryki butów gdzie soje buty robią znane firmy.
    Jednak jakoś butów firmowych i niefirmowych jest nie do porównania.
    To samo można powiedzieć o elektronice.
    Myślisz że to że opona Pirelli kosztuje 400zł a opona firmy x 200 to różnica jest tylko w tym że płacisz za markę?
    Mylisz się.
    Są firmy które robią nalewki i mają bieżniki identyczne z firmowymi oponami ale jednak właściwości opon są inne.
    Każda opona ma swój skład "gumy" gdzie cena zależy też od niego.

0
  • #14 26 Kwi 2015 13:35
    bandi21
    Poziom 29  

Ja testuję opony TORQUE ,chińskie.Przejeździłem zimę i jestem zadowolony.Fakt śniegu nie było ale są ciche,dobrze trzymają się drogi.Kumpel który tym handluje mówi że nie ma reklamacji więc nie są złe.Tańsze od średniej półki o około 100 zł.

0
  • #15 27 Kwi 2015 09:35
    xbajt
    Poziom 15  

marcindu35 napisał:
    Szukam opon w rozmiarze 195/65R15 do Astry. Te Achillesy będą dobre na lato?

Achillesy to całkiem dobre opony, ale czy nie lepiej dołożyć te kilka dyszek na sztuce, wydatek niewielki, a za około 200 zł masz na motointegrator Nokian Line z indeksem prędkości do 210 km/h.
    Różnica jest taka, że takie ogumienie dłużej Ci wytrzyma, mają lepszą przyczepność oraz są bardziej wytrzymałe. Także wiesz, przekalkuluj to sobie.

0