Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję schematu odbiornika na częstotliwość 148,6625 - 149,3375MHz

25 Mar 2015 23:17 1779 6
  • Poziom 13  
    Witam, pilnie potrzebuję schematu odbiornika na pasmo od 148,6625 MHz do 149,3375 MHz, mianowicie należę do OSP i dzisiaj podczas gaszenia łąk torfowych był problem ze skontaktowaniem się z młodzieżową drużyną, która była oddalona od głównego komendanta jakieś 700-800m. Niestety u nas w jednostce radiotelefonów dla każdej z grupy nie starczyło (bo dali nam ich tylko trzy). Chodzi mi głównie o jakiś przenośny odbiornik zasilany baterią np. 9V. Nie musi to być jakiś super czuły, aby dobrze było słychać w odległości do 1km. Za obudowy posłużą mi jakieś dwie małe krótkofalówki z bazaru, które się walają bezczynnie po piwnicy. Za pomoc i schematy z góry dzięki.
  • Poziom 22  
    Kup skaner na allegro, bo sam nie zrobisz odbiornika.
  • Poziom 34  
    http://serwis.avt.pl/manuals/AVT343.pdf

Schemat jest ale, jak kolega wyżej napisał, odbiornika radiowego nie da się ot tak polutować zgodnie ze schematem i działa. Odbiornik należy zestroić.
    Wykonałem kilka odbiorników na MC3362 z dobrym skutkiem. Jest to wdzięczny układ lecz chyba już trudno dostępny.

Upss. Mają go w AVT.
  • Poziom 13  
    A co panowie powiecie na układ LA1185?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Boral napisał:
    A co panowie powiecie na układ LA1185?

Na LA1185 możesz zrobić samo wejście i pierwszy mieszacz odbiornika tylko że ten układ tak wysoko nie pracuje, musiał byś zastosować jakiś inny układ np .NE602. Ale i tak potrzebna jest jeszcze druga przemiana 455KHz, dyskryminator FM oraz wzmacniacz mcz. Nie wspominając o PLL, bo rezonatorów kwarcowych raczej nie zdobędziesz. Oto schemat odbiornika na 170MHz, ale można go przestroić na rzeczone częstotliwości.

Poszukuję schematu odbiornika na częstotliwość 148,6625 - 149,3375MHz

Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto