Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

i5-4440 8GB ram - Samoczynny restart

jarlaxle0 25 Mar 2015 23:53 852 24
Testo
    jarlaxle0
    Level 9  
    Witam dwa dni temu kupiłem komputer z procesorem i5 8GB ramu dysk 1TB i zasilacz 500 Wat. Dzisiaj stało się coś dziwnego, wyskoczył BSOD Memory managment i restart. Komputer nie może się uruchomić, to znaczy włącza się, dioda od dysku (czerwona) miga regularnie co sekundę, ale na monitorze jest Brak sygnału. Po kilku restartach się uruchomi ale zawiesza się na splash screnie GIGABYTE. Raz udało się go uruchomić, załadował się system, pochodził z 5 min. i znowu ten sam BSOD i w koło macieju. Ciekawostką jest że jeśli jest włączony (dioda miga, brak sygnału) to wysuwając napęd DVD sam się chowa. W załącznikach podaje raporty z aida32 i CPUZ. Wszelkie pomysły mile widziane.
  • Testo
    Piotr160292
    Level 38  
    jarlaxle0 wrote:
    zasilacz 500 Wat.

To jest pewnie źródło problemu. Co to za sprzęt? Jak mniemam jest to shitowy składak z Allegro albo marketu nie wart ani złotówki zapakowany w obudowę z blachy cieńkiej jak papier.i, tak więc pewnie na dzień dobry zasilacz poleci do wywalenia... Mam nadzieję, że jednak mimo wszystko się mylę..
    jarlaxle0
    Level 9  
    chodzi o jego moc czy prawdopodobne japońskie pochodzenie?
    winmap
    Level 33  
    Komputer gotowiec ? czy składany? Praktycznie wszystko do sprawdzenia. Może być problem z pamięcią, kartą, procesorem jak i zasilaczem.
    Pamięć do przetestowania iż ona najprawdopodobniej powoduje problem(słyszałem o tym BSODZIE). BIOS reset może by tak że pomógł ale skoro nowy komputer hmm.. Jeżeli kupiłeś nowy nie grzeb nic tylko reklamuj.
    A jeżeli od kogoś to mogłeś się wpakować.
    jarlaxle0
    Level 9  
    kolejne wieści, zrobiłem mem testa z Windowsa i pokazało ze komputer jest uszkodzony, zrestartował się i nagle włączył się dual bios recowery....
    Piotr160292
    Level 38  
    Japońskie? :O Aleś dowalił... Nawet na to nie licz, że znajdziesz zasilacz z naklejką made in Japan... Wszystko jest klepane w P.R.C, czy jak wolisz Chinach, tyle tylko, że są zasilacze bardzo delikatnie ujmując kijowo wykonane(chociaż bardziej tu pasowałoby bardziej dosadne słowo,, które z racji iż jest wylgaryzmem nie wypada go użyć), np. I-BOX,Megabajt,Tracer,Codege,Mustang, etc. i dość konkretne jak Tagan, Seasonic,XFX, etc. ,etc.
  • Testo
    jarlaxle0
    Level 9  
    kupiłem gotowy zestaw, gwarancje ma na dwa lata. Pytanie czy jak rozkręce go aby samemu sprwdzić ( są plomby) to czy przyjmą mi go na gwarancji?
    Robert B
    Level 43  
    jarlaxle0 wrote:
    kupiłem gotowy zestaw

Zatem marka zasilacza powinna być w specyfikacji.
    jarlaxle0 wrote:
    czy jak rozkręce go aby samemu sprwdzić ( są plomby) to czy przyjmą mi go na gwarancji?

Nie przyjmą. Skoro masz gwarancję, to reklamuj.
    jarlaxle0
    Level 9  
    zasilacz modecom green energy 500
    winmap
    Level 33  
    Rozkręciłeś? No to po gwarancji.. Szykuj kasę. Chyba że miałeś podzespoły na fakturze. Oj, oj....
    jarlaxle0
    Level 9  
    nie rozkręcałem, z tyłu widać fragment naklejki zasilacza
    Robert B
    Level 43  
    Z niskiej półki. Zresztą i tak nie masz możliwości wykonania ani pomiarów ani sprawdzenia stanu kondensatorów.
    Reklamuj.
    jarlaxle0
    Level 9  
    ok dzięki, jutro biorę go na gwarancje, zobaczymy co powiedzą

PS jak udało się go uruchomić to z hirensboota zrobiłem test pamieci, kilka pól było na czerwono.
    winmap
    Level 33  
    Najprawdopodobniej podmienią Ci na ten sam zasilacz o ile to będzie jego winą. Dobrze było by jakoś to nadmienić w dobry sposób w reklamacji aby dali coś lepszego ale nie mam pojęcia jak to wymyślić.
    Piotr160292
    Level 38  
    jarlaxle0 wrote:
    kupiłem gotowy zestaw

I to jest największa głupota z Twojej strony. Trzeba było tutaj w dziale co kupić założyć temat, podać budżet i koledzy podpowiedzieliby jakie klocki kupić, a potem zamówić wskazane części w sklepie Morele np., gdzie oferują złożenie komputera z zamówionych części za symboliczną kwotę i dostajesz kurierem solidny, wydajny i gotowy do działania sprzęt, a teraz będziesz musiał się użerać z tym shitem, bo jestem przekonany, że serwis nie wstawi Ci markowego zasilacza, tylko kolejny syf, który w najlepszym wypadku puści z dymem płytę razem z procesorem jak nie całego kompa i będzie po imprezie. Teraz to tylko zostaje Ci się modlić, żeby nie uwaliło Ci sprzętu i 4 razy zaliczył serwis, bo wtedy będziesz miał prawo zażądać doprzewodzenia sprzętu do stanu użyteczności,a jak nie to zwrotu kasy. Nie wiem, ja osobiście na Twoim miejscu oddałbym ten komputer do seriwsu i jak wstawią niemarkowy zasilacz puścił go do żyda i złożył drugi.
    winmap
    Level 33  
    Jak morele to bez usługi montażu bo tam pracują sieroty których nie polecam. Mi jak i koledze zle złożyli komputery i kasa poszła w błoto bo komputery były poprawiane już prywatnie. A usługa montażu nie podlega reklamacji. Jedynie co to najtańsze części i możliwość banalnego zakupu na raty. Odbiegłem od tematu ale ten sklep mnie zawiódł. Zresztą nie tylko mnie. Jak kolega wyżej nie kupuj nigdy gotowych zestawów bo tam zawsze wpieprzają gó.wno. Parę lat temu sam się nauczyłem na ten temat.
    winmap
    Level 33  
    Tak jak podejrzewałem w swoim pierwszym poście.
    Piotr160292
    Level 38  
    Hmm, w zasadzie ta awaria pamięci mnie nie dziwi, bo memory_management typowo zwiastuje właśnie tą usterkę. Zresztą już tłumacząc samą nazwę błędu można dowiedzieć się, że problem dot. zarządzania pamięcią, a więc ją należy podejrzewać.
    Piotr160292
    Level 38  
    winmap wrote:
    Jak kolega wyżej nie kupuj nigdy gotowych zestawów bo tam zawsze wpieprzają gó.wno. Parę lat temu sam się nauczyłem na ten temat.

To już nawet nie o to chodzi. Chodzi przede wszystkim o to, że te komputery nie są zbalansowane i po prostu kupując taki zestaw umacza się i to ostro, bo często się okazuje, że cena nie jest współmierna z tym co jest w środku i okazuje się, że w podobnej cenie lub za niewielką dopłatą można złożyć zestaw np. z lepszą grafiką, albo procesorem. Dość często się spotykam z tym, że ludzie kupują ten złom i efekt tego jest taki, że pierwsze co robią po skończeniu gwarancji to wymieniają zasilacz i zaczynają pakować kasę w modernizację, bo sprzęt przestaje spełniać ich wymogi, a składając samemu, czy z pomocą jakieś forum można złożyć zestaw, który poskłada się raz i na ładne parę lat wystarczy. Ja np. swój komputer składałem dwa lub trzy lata temu i dzięki temu, że sprzedawca namówił mnie na lepszego procka i grafę, bo różnica w cenie nie była wielka do tej pory się sprawdza i jedynie o czym marzę to wymiana dysku na SSD, ponieważ wtedy nie miałem kasy i byłem zmuszony wstawić stary dysk talerzowy na SATAII. Z resztą czasami okazuje się, że można nawet taniej złożyć, jeżeli kupuje się na giełdzie komputerowej, bo wtedy można zrobić reaserch gdzie jest najtaniej w internecie i wtedy utargować cenę do tej z internetu dzięki czemu kupuje się części po cenie z internetu przy zaoszczędzonej kasie na wysyłkę. Tylko tutaj trzeba uważać i upewnić się, że sprzedawca ma stacjonarny sklep, a nie jest to niedzielny handlarz, bo potem może się okazać, że będzie problem z wyegzekfowaniem gwarancji.
    jarlaxle0
    Level 9  
    ok zaniosłem skrzynke na gwarancje. Wcześniej jeszcze zrobiłem testy Ramu MemTest86 i na pierwszym przejściu 3 pierwsze testy były Failed. Sprawdziłem też jakiej firmy była pamiec ram i jets to DIMM2: GeIL CL11-11-11 D3-1600
    Piotr160292
    Level 38  
    Pamięci masz akurat porządne wsadzone...
    jarlaxle0
    Level 9  
    Quote:
    Pamięci masz akurat porządne wsadzone...

sarkazm?