Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AC Accelero S1 Rev. 2 - Jak dokupić zestaw montażowy?

00S 26 Mar 2015 12:49 876 5
  • #1 26 Mar 2015 12:49
    00S
    Poziom 13  

Witam,

Gdyby nikt nie miał do sprzedania zestawu montażowego do chłodzenia Arctic Cooling Accelero S1 Rev.2 (dział giełda) postanowiłem napisać tu i zapytać czy i jak dobrać potrzebne rzeczy do zamontowania chłodzenia.

Mianowicie mam 2 śrubki a to o 2 za mało żeby solidnie zamontować chłodzenie. W instrukcji jest napisane, że to śrubki M2. Powinienem dokładnie zmierzyć wymiary tych śrubek i dokupić w jakimś sklepie? Da się w ogóle tak dobrać śrubki?

Dystanse, które też są potrzebne mam (i mam nadzieję, że będą dobre).
    Podkładek niestety już nie.
    Jakie podkładki były w tym zestawie i jakie powinienem dokupić?

Czy chłodzenie będzie się trzymało bez tych czarnych klipsów, których również mi brakuje?

Proszę kogoś, kto miał do czynienia z takim chłodzeniem, o pomoc bo nie chcę żeby to, które mam się nadal kurzyło :)

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

0 5
  • #2 26 Mar 2015 14:14
    t.luk
    Poziom 19  

Przede wszystkim to powiedź na jaką kartę chcesz ten cooler GPU montować :)

0
  • Pomocny post
    #3 26 Mar 2015 16:49
    Dez1
    Poziom 23  

Akurat montowałem to chłodzenie na 2 kartach, więc chętnie podpowiem :)

Podkładki w oryginale to takie czerwone "kółeczka" z tworzywa, które bardzo przypomina sprasowaną tekturkę. Tak naprawdę nie pełnią żadnej istotnej funkcji, więc doskonale zastąpią je dorobione podkładki z grubszego plastiku (np. okładka na dowód rejestracyjny świetnie by się do tego nadała).

Jeśli chodzi o "klipsy", to ich zadaniem jest przejęcie części masy chłodzenia, aby cały ciężar nie wisiał na śrubach. Całe chłodzenie swoje waży i dość znacznie wystaje poza krawędź karty. Klipsy z jednej strony wpasowuje się pomiędzy żeberka, z drugiej zahacza o krawędź laminatu. Moim zdaniem można spokojnie obyć się bez zaczepów, ale należałoby w zamian podeprzeć krawędź radiatora "słupkiem", co najmniej w 1 miejscu. Pisząc słupek mam na myśli np. długi walec/ patyk docięty z plastikowego wieszaka na ubrania. Prowizorka, ale swoją funkcję spełni. Bardziej czasochłonnym, ale też bardziej estetycznym rozwiązaniem będzie dorobienie klipsów. Wystarczy z dość grubego plastiku wyciąć odpowiednio wymierzone "U".

1
  • #4 27 Mar 2015 13:22
    00S
    Poziom 13  

t.luk napisał:
    Przede wszystkim to powiedź na jaką kartę chcesz ten cooler GPU montować :)

Aktualnie na 8800GT od Asusa. Wiem, że to sprawa dyskusyjna czy nadal warto itp ale skoro mam chłodzenie i na razie taką kartę to trzeba ją wyciszyć :)

Klipsy mam tylko dwa i niestety tylko jednego typu. Może uda się jakąś metodą chałupniczą z wykorzystaniem tamtych dwóch zrobić podtrzymanie karty ;)

Cienkie, płaskie podkładki gumowe (izolacyjne) może wystarczą?

Najważniejsze w takim razie pozostają nadal te nieszczęsne śrubki. Nie chcę próbując wkręcania innych rozwalić gwintu... A na dwóch to niezbyt pewnie się to będzie trzymało...
    Mam zmierzyć każdy wymiar śrubki i szukać podobnych na jakimś allegro?

0
  • Pomocny post
    #5 27 Mar 2015 13:32
    Dez1
    Poziom 23  

00S napisał:

Cienkie, płaskie podkładki gumowe (izolacyjne) może wystarczą?

Spokojnie wystarczą.

00S napisał:

Najważniejsze w takim razie pozostają nadal te nieszczęsne śrubki. Nie chcę próbując wkręcania innych rozwalić gwintu... A na dwóch to niezbyt pewnie się to będzie trzymało...
    Mam zmierzyć każdy wymiar śrubki i szukać podobnych na jakimś allegro?

Montaż na 2 śrubkach = niepewne mocowanie i słaby docisk. Weź śrubki do kieszeni i przejdź się do jakiegoś serwisu komputerów.

1
  • #6 01 Kwi 2015 12:35
    t.luk
    Poziom 19  

Dokładnie, cooler GPU powinien być montowany tak jak trzeba czyli na 4 śrubach.

0