Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows XP SP3 - brak połączenia z internetem

klimo855 26 Mar 2015 13:22 2781 5
    klimo855
    Level 2  
    witam. M
    Mam problem, po zainstalowaniu systemu Windows XP Professional z wbudowanym Service Pack 3 nie mam połączenia z internetem. Wyskakuje mi błąd "ograniczenie lub brak łączności" mam trzy oryginalne systemy XP Professional i jeden Home Edition, po instalacji świeżego systemu jest ten sam błąd. Kupiłem nową kartę sieciową TP-LINK TF-3239DL, kartę wykrywa bez problemu, sterowniki instaluje wszystko niby jest ok, ale cały czas wyskakuje mi ten sam komunikat "ograniczenie lub brak łączności" nie posiadam routera komputer jest podłączony bez pośrednio do modemu. Internet dostarcza Multimedia.
    iagre
    Level 35  
    klimo855 wrote:
    komputer jest podłączony bezpośrednio do modemu

Mając podłączony do modemu komputer (i ewentualne inne urządzenia) wyłącz modem, poczekaj pół minuty i włącz go ponownie.
    winmap
    Level 36  
    Najprawdopodobniej powinieneś skonfigurować sieć. Login, hasło itp. Bez tego ani rusz. Nowa karta więc trzeba ją skonfigurować.
    piszmaile
    Level 9  
    A powodem nie będzie multimedia ? ja bym pierwsze zaczął od kontaktu z nimi a później bawił się w wymiany sprzętu czy tego typu podobne.

Ps miałem kiedyś na xp problem typu ze pokazywało brak połączenia sieciowego (rozłączono) a internet mimo tego był cały czas - mimo restartu kompa nadal tak było. Przywykłem ze tak było i olałem to.

Zmieniłem kompa i zniknął problem.
    klimo855
    Level 2  
    przeinstalowałem system i jest ok.