Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy GO4-106 - nie obraca bęben/silnik

26 Mar 2015 17:41 1767 5
  • Poziom 10  
    Witam i proszę o pomoc. Posiadam pralkę Candy GO4 – 106, która od pewnego czasu nie daje mi spokoju. W przeszłości po praniu nie wirowała. Po konsultacji na tutejszym forum okazało się, że przyczyną był kamień na grzałce. Po odkamienieniu przez pół roku pralka prała jak nowa. Zaznaczam, że przez ten okres używany był ciągle calgonit.
    Obecnie w czasie prania pobiera wodę i wypompowuje, lecz gdy dochodzi do obrotu bębna, silnik jakby nie mógł wystartować, dwa razy szarpnie i cisza. Po nastawieniu na wirowanie te same objawy, gdy mu pomogę poprzez pociągnięcie za pasek to ruszy i przekręci dwa trzy obroty i stanie. Zaznaczam, że:
    - szczotki silnika wymieniałem i są dobre,
    - wyjąłem czujnik temperatury NTC, oczyściłem ze szlamu, odkamieniłem i zamontowałem z
    powrotem,
    - rurka do hydrostatu jest drożna
    - na grzałce nie ma żadnego kamienia.
    Ręce opadają. Czekam na jakieś podpowiedzi, z góry dziękuję.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 37  
    plandy napisał:
    W przeszłości po praniu nie wirowała. Po konsultacji na tutejszym forum okazało się, że przyczyną był kamień na grzałce.

Możesz podać link do tych informacji?

Czy pralka nie wyświetla żadnego kodu błędu?

- Sprawdź ponownie szczotki, ich przyleganie, stan komutatora (tylko go nie czyść papierem ściernym).
    - Oczyść z pyłu okolice szczotek i tachometru. Nie tu problem, ale jak będziesz sprawdzać szczotki to czemu od razu nie wyczyścić.
    - Sprawdź stan złączy od kabli - przy silniku i przy module. Sprawdź czy nie są luźne, zaśniedziałe. Oczyść je preparatem typu "Kontakt".
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Specjalista AGD
    plandy napisał:
    lecz gdy dochodzi do obrotu bębna, silnik jakby nie mógł wystartować, dwa razy szarpnie i cisza. Po nastawieniu na wirowanie te same objawy, gdy mu pomogę poprzez pociągnięcie za pasek to ruszy i przekręci dwa trzy obroty i stanie.

Silnik poza pralką sprawdzany? działa?
  • Specjalista AGD
    plandy napisał:

- szczotki silnika wymieniałem i są dobre,

wstawiając szczotki kiepskiej jakości i bez dotarcia mogłeś spowodować uszkodzenie silnika
    plandy napisał:
    Czekam na jakieś podpowiedzi, z góry dziękuję.

Wezwij dobrego fachowca
  • Poziom 10  
    Nie sprawdzałem silnika poza pralką, ponieważ nie wiem jak za to się zabrać, nie wiem pod które kable w kostce podłączyć prąd. W poniedziałek zabiorę się za nią uwzględniając wszystkie Wasze podpowiedzi. Dzisiaj uruchomiłem ją jeszcze raz i wyskakuje błąd nr 9.
    Co myślicie o uszkodzonym triaku sterującego silnikiem? Pzdr.
  • Poziom 1