Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dostępu do internetu po zmianie adresu MAC w routerze

26 Mar 2015 18:56 1026 3
  • Poziom 7  
    Witam! Mam dziwny problem prawdopodobnie spowodowany zmianami ustawień w routerze TP-LINK TL-WR841N, ale nie jestem pewien.
    Na chwilę zmieniłem adres MAC routera i nazwę sieci Wi-Fi. Nie zdziwiłem się, że wtedy nie miałem internetu, bo u dostawcy mam przypisany adres mojego komputera, ale zaskoczyło mnie to, że po przywróceniu właściwych ustawień nadal nie miałem dostępu do internetu. Ustawienia na pewno są właściwe, zapisałem je na wszelki wypadek na dysku. Nawet po podłączeniu internetu do komputera bez pośrednictwa routera nie działa.
    Sprawdziłem też na innych komputerach, ale zero różnicy.

Co mogło spowodować ten problem i jak go rozwiązać?
  • Poziom 39  
    Pokapon napisał:
    Co mogło spowodować ten problem i jak go rozwiązać?
    Na podstawie liczby informacji jakie udzieliłeś można tylko wróżyć. Najlepiej skontaktuj się z dostawcą Internetu.
  • Poziom 13  
    1. Restart RTR.
    2. Jest coś takiego jak czas dzierżawy. Jeśli infrastruktura w Twoim rejonie jest w pełni zarządzalna to przy zabawach z zmianami mac-adresu możesz czekać x minut. ok. godziny.
    3. Sprawdź parametr TTL ( odpal kompa na którym miałeś neta). Start -> uruchom -> cmd -> ping allegro.pl. Jeśli ttl = 1 to Twój dostawca zabrania używania routerów.