Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nietypowe pytanie-identyfikacja tonera-do fachowców

Calineczka* 20 Maj 2005 11:55 1503 9
  • #1 20 Maj 2005 11:55
    Calineczka*
    Poziom 31  

Witajcie Panowie.Pytanie raczej do ludzi którzy juz troszke siedza w tym brudnym, czarnym interesie ;-)
    wygrzebalem wlasnie w firmie z jakiegos kąta dwie butelki/pojemniki z tonerem, wydaje sie-polskiej produkcji. NAlepki sa troche enigmatyczne, po pierwsze jest to niby wyrob Chemiplastyki z Kielc (to na jednej nalepce), na glownej jest napis typu :
    LASER TONER for use in Lexmark PX Class or compatybile
    black(czarny) 1000g

no wlasnie...daty przydatnosci do spozycia nie ma ;-). I nie ma listy tych compatybile...ani zadnych modeli, etc.Na drugiej butelce mam for use in Canon LBP, Canon Laserclass, Qnix Picaso, or compatybile

...wiec czy...i z czym moge to zastosowac?Ktos z Was uzywal czegos takiego?Zalaczam fotke pogladowa...sorki za jakosc-z telefonu komorkowego ;-)
    Pozdrawiam.Arek

0 9
  • Pomocny post
    #2 20 Maj 2005 12:09
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Co do LEXMARKA to nie bardzo wiem z czym to jeść , ale CANON LBP - sugeruje mi to odpowiednik tonera do HP (prawdopodobnie 1100/1200/5L/6L itp.) Natomiast toner nie posiada daty przydatności do spożycia - ja się jeszcze nie spotkałem.

C.

0
  • #3 20 Maj 2005 12:14
    Calineczka*
    Poziom 31  

Dzieki Copyman.Chcial bym wykluczyc wszelkie "prawdopodobnie"...zeby nie zasypac zadnej drukarki zlym proszkiem.Ktos na tych pojemnikach dopisal ...na jedym Kyocera, na drugim-Siemens...baaardzo madrze...pewnie mu o pralke chodzilo albo zmywarke.;-)

0
  • Pomocny post
    #4 20 Maj 2005 12:53
    longines
    Poziom 26  

Drukarki kompatybilne z engine'm PX

Canon
    =====
    Canon EP-P, LBP 4U, 430, 430W, PX, PX II, P90
    Fileprint 300, LBP 8IV, LBP 860, LBP 1260, LBP EX, LBP ZX, P 270, P 430, LBP 4u, LBP 430, LBP 430 W, LBP PX, LBP PX II, P 90

IBM/Lexmark
    =========
    Tutaj prawdopodobnie nastapiła literówka. IBM nie produkował PX-ów. Były natomiast RX-y.
    IBM\Lexmark 3112, 3116, 4039-10, Optra 4049, L, LX, LX+, Lxi, Lxi+, LXN, R, R+, RX, RX+, RN+, RT+

Chyba, ze do PX-ów zaliczy się wszystkie Lexmarki LexExpress Class 1 (tu i ówdzie przebąkuje się o nich jak o drukarkach PX).

HP
    ==
    HP Laserjet 4L, 4ML, 4P, 4MP, LBP-PX (zamiennik tonera pasuje do drukarek Canona)

0
  • #5 20 Maj 2005 13:13
    Calineczka*
    Poziom 31  

Longines, wielkie dzieki!To juz konkrety....zaraz sobie to pudlo opisze....jedno pytanko-uzyles sformulowania "engine PX"...co sie kryje pod tym pojeciem?
    Pozdrawiam...Arek

0
  • #6 20 Maj 2005 13:35
    longines
    Poziom 26  

Mechanizm drukarek został przystosowany do nietypowych zastosowań tj. drukowanie plastikowych kart, CD, czeków i innych biznesowych gadżetów.

Zapomniałem, że niektóre potrafią tez po wydruku wycinać różne kształty z zastosowanego nośnika. :-)

0
  • #7 20 Maj 2005 13:49
    Calineczka*
    Poziom 31  

Dziekuje Longines...czyli chodzi o funkcjonalnosc...a nie rodzaj tonera...

0
  • #8 20 Maj 2005 14:09
    longines
    Poziom 26  

Calineczka* napisał:
    Dziekuje Longines...czyli chodzi o funkcjonalnosc...a nie rodzaj tonera...

Toner do takich drukarek/urządzeń wielofunkcyjnych ma charakterystykę mikrodrobinową z dokładnością wymielenia 0,1mikrona, własnie ze względu na biznesowe lub produkcyjne zastosowania.
    HP przykładowo uzyskuje taki sam proszek na wskutek reakcji chemicznych, a nie mechanicznego mielenia.
    Nie wiem, czy to Ci coś pomoże.

0
  • #9 20 Maj 2005 14:13
    Calineczka*
    Poziom 31  

...dziekuje. Tez nie wiem...;-)
    JA z punktu widzenia typowo uzytkowego-usiluje sie dowiedziec z czym moge tego uzyc....;-) ..ta informacja jest dla mnie najwazniejsza.

0
  • #10 30 Maj 2006 16:37
    LuckyLuck
    Poziom 10  

WITAM

Ja rowniez z takim problemem sie borykam

i ponownie trafiam na wasze forum

Mam toner do Canona , jest naklejka EP

ale zebym cos sie dowiedzial po tym oznaczeniu to cienko

Prosba to kolegow fachowcow

Niech spojrza swoim bystrym okiem

na zdjecia ktore zrobilem i zamiecilem

tu :arrow: http://www.inter-c.pl/~luckyluck/toner/

I zdiagnozowali co to moze byc za toner.

Z gory dziekuje i dla pomocnej dłoni nagroda!

Pozdrawiam

0