Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Helikopter RC nie skręca w lewo

KarMixx 27 Mar 2015 21:39 2301 38
    KarMixx
    Poziom 8  
    No właśnie nic nie zrobiłem, wyciągnąłem z pudełka, uruchomiłem i nie skręcał.
    Umiem dość dobrze latać bo nie pierwszy raz latam helikopterami.
    Dziwi mnie tylko jedna rzecz.Jeżeli ustawiłem trymerem żeby skręcał w lewą stronę i skręcał to jeżeli miało by być coś uszkodzonego w zębatkach czy coś to by w ogóle nie skręcał.Albo zle zrozumiałem albo nie wiem.
    1 PAWEL
    Poziom 41  
    KarMixx napisał:
    jeżeli miało by być coś uszkodzonego w zębatkach czy coś to by w ogóle nie skręcał.

Może ta usterka powodować zmniejszenie zakresu regulacji trymerem, to znaczy przesunięcie poza zakres regulacji.

Dlatego nie wskazane są jakiekolwiek zacięcia lub zwiększony opór na napędzie.

Popatrz na małą zębatkę może wystarczy usunąć jakiś zadzior lub zniekształcenie
    zęba które powoduje zacięcia.
    KarMixx
    Poziom 8  
    Przeczyściłem i dalej coś hamuje, zauważyłem też że to chyba coś z tą wiekszą zębatką jest.Bo tylko w 2 miejscach coś hamuje.
    Jego los to chyba śmietnik...
    1 PAWEL
    Poziom 41  
    KarMixx napisał:
    Jego los to chyba śmietnik...

Próbuj dalej jak już znalazłeś przyczynę to ja usuń.

Możliwe że wał ma bicie.

Jak potrafisz to rozłącz napęd - silnik i zobacz czy wał z dużym kołem od łopat dolnych obraca się swobodnie.
    KarMixx
    Poziom 8  
    Nie wiem chyba tego nie naprawie, wał jest raczej dobry coś z ząbkami jest.W ogóle na jakies zasadzie obraca się ten helikopter?Co sie dzieje ze on sie obraca ?
    1 PAWEL
    Poziom 41  
    KarMixx napisał:
    wał jest raczej dobry coś z ząbkami jest

To napraw lub wymień koło zębate.

KarMixx napisał:
    W ogóle na jakies zasadzie obraca się ten helikopter?Co sie dzieje ze on sie obraca ?

Różnica prędkości obrotowej wirnika dolnego i górnego, odpowiada za obroty w lewo lub w prawo, po to jest trymer żeby zgrać prędkości
    aby helikopter w czasie zwisu na ziemią powyżej 1 metra nie obracał się wokół własnej osi.
    Jeśli są zakłócenia typu mechanicznego opory tarcie w przeniesieniu napędu to dochodzi do przesunięcia poza zakres regulacji.

Oczywiście może być również uszkodzone sterowanie aparatury na przykład potencjometr.

Helikopter RC nie skręca w lewo
    KarMixx
    Poziom 8  
    A to już wszystko wiem.No to zostaje albo ta dolna zębatka od silniczka lub ta wielka albo coś z sterowaniem.Ale szkoda mi wydawać na to kasy bo aż tak bardzo mi na tym nie zależy a chciałem się z tym pobawić.
    Spróbuje wyciągnąć ta zębatkę i sprawdzić ją.
    1 PAWEL
    Poziom 41  
    Wystarczyło by wyciągnąć tylko na początek silnik z zębatką małą
    i sprawdzić czy wał łopat nie ma oporów oraz pod lupą przejrzeć w jakim stanie są zęby obu zębatek.
    KarMixx
    Poziom 8  
    Oporów nie ma, będe musiał kupić lupę nawet dzisiaj i zobacze to