Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie routera i liveboxa

26 Mar 2015 22:31 753 7
  • Poziom 7  
    Witam, zastanawiam się jak połączyć ze sobą liveboxa i router, aby zwiększyć zasięg wifi bo ten z liveboxa jest za słaby, teraz moje pytanko - jak połączyć router z liveboxem?
  • Poziom 7  
    Nie wiem czy dobrze wnioskuje ale powinienem kupić router i ustawić go jako AP? Bardziej chodziło mi o to czy mam połączyć kablem zamiast z liveboxa bezpośrednio do komputera to do routera i z routera do komputera kabel dopiero? Będzie to w ogóle działało?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Aggressive. napisał:
    powinienem kupić router i ustawić go jako AP?

To nie musi być router - nie każdy router ma funkcję AP - wystarczy typowy AP.
    Aggressive. napisał:
    Bardziej chodziło mi o to czy mam połączyć kablem zamiast z liveboxa bezpośrednio do komputera to do routera i z routera do komputera kabel dopiero? Będzie to w ogóle działało?

A co masz tam w punkcie 3a napisane, w podanym tagu - wszystko tam wyjaśniono.
  • Poziom 7  
    No dobrze, załóżmy kupuję AP, podłączam go skrętką do liveboxa i z AP dopiero do komputera kabel? W ogóle typowy AP ile ma gniazd?
  • Moderator - Sieci, Internet
    Typowy AP ma jedno gniazdo poza tym większość routerów bezprzewodowych może pracować jako AP bez NAT-owania - Link
  • Poziom 7  
    Dobra, skoro ma jedno gniazdo to jak mam połączyć kable bo ogłupiałem kompletnie :/ teraz mam z telefonu do liveboxa i z liveboxa do komputera i jest na kompie po kablu internet i livebox udostępnia wifi także telefonem mogę się połączyć a co jeśli zakupię router lub AP? Jak to połączyć ze sobą?
  • Moderator - Sieci, Internet
    Kup router bezprzewodowy, konfigurację masz w linku.