Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aficio 250 - padł polygon motor

copyman 20 May 2005 12:19 1354 7
 • #1
  copyman
  Photocopiers specialist
  W kopiarce AFICIO 250 padł mi polygon motor - zatarł się (co bardzo dziwne) nagle !!! Nie wydał ani jednego dziwnego odgłosu !!! Klient kopiował i kiedy po dłuższej chwili podszedł skopiować inny dokument - wyjechała biała kartka i SC 320 !!! Mam pytanko - ma ktoś taki polygon na zbyciu (albo cały laser - albo szrota A250 ?). A może komuś udało się to cudo reanimować , co pewnie nie wchodzi w grę bo jak go ożywiłem na chwilę to pracował jak młynek do kawy ! Pomocy !!!

  C.
 • #2
  martinkrys
  Photocopiers specialist
  A wyjąłeś lustro z ośką z panewki? Spróbuj, dobrze to wyczyść benzyną ekstrakcyjną i delikatnie, ale to bardzo delikarni posmaruj (nie psikaj) np WD40 (w każdym razie jakimś rzadkim smarowidłem. Parę razy mi sie udało i działa
 • #3
  piorex
  Level 13  
  Mialem ten sam problem poradziłem sobie z nim myjąc oś luster wirujących toluenem aby odtłuścic tylko ostrożnie a potem nasmarowałem delikatnie oliwą do urządzeń precyzyjnych. bedzie dobrze przestanie gwizdac wazna sprawa dobrze otłuścic
 • #4
  marek216

  Level 43  
  z trupa aficio możesz kupić w DKS'ie lub w KOFAX'ie tam też pewnie nabedziesz uzywany laserek

  czyszczenie i smarowanie są operacjami skutecznymi ale nie zawsze długotrwałymi
 • #5
  tygellin
  Level 22  
  Jeżeli wywaliło ci kod to taki poligon to szmelc. Kup nowy. Smarowanie i czyszczenie nic nie daje , za tydzień będziesz miał to samo.( a może się zdarzyć ,że nie zdążysz wrócić na warsztat i już będziesz miał reklamację)
 • #6
  copyman
  Photocopiers specialist
  Niestety konstrukcja tego polygona nie przewiduje trwałej konserwacji i smarowania !!! Rozmawiałem z kilkoma znajomymi i podobno właśnie w 250 zdarza się tak , że nagle (bez powodu) zaciera się polygon. Jest to tymbardziej dziwne że kopiarka ma tylko 130 tys. (autentyczny przebieg !!! a maszyna jest biała !!!) :-( Próbowałem podanych przez Was metod i ... nic ! Tak jak pisałem - chodzi jak stary młynek do kawy !!! Po prostu kupię "bazę części zamiennych" i cześć pieśni !

  Pozdrawiam.

  C.
 • #7
  Gch1
  Level 11  
  Posiadam takie nowe lustra poligonowe do tych kopiarek ok 350zł netto.
  Czyli nie, na co się bawić w naprawy, bo z tego, co wiem nie starcza ta naprawa na długo!!
  GG 5562604
 • #8
  copyman
  Photocopiers specialist
  Udało się zdobyć po znajomości trochę taniej więc problem rozwiązany!

  C.