Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ford Focus 1.8 tddi rozrząd

26 Mar 2015 23:21 1653 5
  • Poziom 2  
    Witam!
    Jestem nowy na forum wiec w niektórych kwestiach prochu o wyrozumiałość.
    Wiec, nie dawno kupiłem forda Focusa 1.8tddi 90koni 1999r z przebiegiem 210.000km, dla swojego bezpieczeństwa postanowiłem wymienić rozrząd ale wymiana się nie powiodła, silnik nie pracuje jak wcześniej słychać tykanie w tle, mógło przeskoczyć o jeden ząbek fakt ale tyle ile razy była próba ponawiana to szok... Było sprawdzane prawie wszystko lecz problemu nie rozwiązałem...
    By mógł mi ktoś pomóc, jakie mogą być jeszcze przyczyny tego cykania, juz jestem bezradny... Samochód patrzylo kilku mechaników i nikt nie mógł mi pomóc.
    Z góry dzięki
  • Poziom 33  
    Skoro mechanicy nie wiedzą co tyka to my też nie, może zegarek a może głowica, skąd mamy wiedzieć?
  • Poziom 30  
    Z tak skromną informacja nikt nie pomoże. To że coś tam cyka to już wiadomo, ale czy oprócz tego jakieś inne problemy? Problem z odpaleniem, spadek mocy, dymienie czy cokolwiek innego?
  • Poziom 2  
    Odpala bez problemu, boje się trochę przejechać żeby nie rozwalić silnika, ale dodawalem gazu i wszystko normalnie było,jedynie o czym zapomniałem to to że kontrolka od oleju się pali, jeszcze dodam że wymieniłem tez olej ale zanim wymieniłem olej juz miałem ten problem
  • Poziom 12  
    Przed wymianą rozrządu z kontrolką oleju było wszystko ok? Nie gaśnie albo nie miga po dodaniu gazu? Może ten dźwięk pochodzi ze zmęczonej życiem pompy oleju.
  • Poziom 30  
    Skoro palila sie kontrolka przed rozrządem to być może niepotrzebnie to robiłeś bo silnik nadawał się do remontu lub na złom.