Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Andoria 1hc102 S15 - Woda w oleju, co dalej?

26 Mar 2015 23:26 3990 4
  • Poziom 9  
    Witam.
    Posiadam ciągnik SAM z silnikiem Andoria 1hc102 (S15). Niestety nie spuściłem z niego wody i w nocy zamarzła woda przez co wlala się do oleju. Odkręciłem korek spustu oleju i wylało się z niego dużo wody a następnie olej. Odkręciłem pokrywe zaworów i stwierdziłem że wypchnęło zaślepke która ma chronić przed takimi sytuacjami. W głowicy zauważyłem dużo brudu, piasku itp. Co powinienem teraz zrobić? poprostu wyczyścić to na tyle ile moge czy ściągać głowice i ocenić stan całego silnika? I czy jest sens zalania silnika jakimś olejem żeby go "przepłukać"?

Pozdrawiam.

Proszę poprawnie zamieścić zdjęcia.
    Wg https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html tej instrukcji.
    [T5]
  • Poziom 10  
    To jest ANDORIA. Zabij zaślepki i będzie działał oczywiście jeśli chcesz wyczyścić możesz.
  • Poziom 9  
    Wyczyść, złóż i zalej tylko wodą, jak woda nie wycieka to potem wlej olej.
  • Poziom 9  
    Witam. Silnik pracuje juz od kilku dni. Zaślepkę dopasowałem od ursusa c330 i obkleilem sylikonem. Silnik zalałem wodą i był szczelny więć wytarłem ten olej ile się dało. Odpaliłem silnik na chwile na ropie a następnie wyczyściłem filtr oleju i zalałem nowym Superolem cc30.

Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Cześć. Ja mam podobny problem, tzn zostawiłem wodę w zbiorniku i zamarzła rozwalając co popadnie. Teraz mam pęknięcie na dole korpusu pod kołem zamachowym z którego wylewa się woda z olejem. Ma ktoś zdjęcia jak wyglądają kanały wodne w tym silniku?