Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki odkurzacz? Czy Elektrolux UltraOne ZUOGREEN? Czy jakiś Zelmer?

Czterojajeczny 27 Mar 2015 06:48 2808 5
  • #1 27 Mar 2015 06:48
    Czterojajeczny
    Poziom 11  

Witam

Poszukuję odkurzacza na 70 metrowe mieszkanie. Podłogi parkietowe i kilka dywanów. Do tego kilka kotów co dodaje problem ze zbieraniem sierści i żwirku roznoszonego wszędzie. Chciałbym z łatwością zbierać te kłaki. Odkurzanie praktycznie co drugi dzień (zbyt wiele czworonogów aby robić dłuższe przerwy).

Jak podchodziłem do wyboru to zależało mi na elektroszczotce ale nie mogę już znaleźć modeli z tym akcesorium :(

Najpierw brałem pod uwagę Zelmera
    Zelmer Syrius ZVC415ST (cena 370PLN)
    Zelmer Oddysey ZVC305ST (cena 399PLN)
    Zwłaszcza że Zelmer teraz oddaje część kasy.

Ale pytanie jak sobie poradzą? Czy ta turboszczotka dobrze zbiera? Odkurzałem już elektroszczotką i to jest super ale czy turboszczotka da radę? Czy nie zapcha się szybko ten mechanizm napędzający? Przecież będzie przez niego przepływać zakurzone i zawłosione powietrze. Czy nie spadnie drastycznie moc zasysania kurzu?

Teraz po wizycie w sklepie sprzedawca mocno mnie zainteresował odkurzaczem Elektroluxa: UltraOne ZUOGREEN
    Cichy (66dB) i ładny i moja dziewczyna się na niego mocno nastawiła tylko że cena to 800PLN :(
    Za to w promocji teraz do niego się dostaje Elektrolux Ergorapido ZB02ER w gratisie.
    Powiedzcie mi co to warte. Czy opłaca się wziąć tego Elektroluxa?
    Czy ten Ergorapido jest coś wart?

0 5
  • #2 27 Mar 2015 07:31
    arekb81
    Poziom 25  

Zelmera sobie daruj, chyba że chcesz zawrzeć bliską i długotrwałą znajomość z serwisem.

Ten Electrolux akumulatorowy, to nadaje się jedynie do sprzątnięcia czegoś na szybko, jak np. coś się rozsypie, ale nie do odkurzania całego mieszkania.

UltraOne ZUOGREEN ma w środku napchane tyle elektroniki co telewizor i lubi psuć się krótko po gwarancji, jak większość Electroluxów.

Osobiście polecam Rowentę. Tylko nie bezworkowy. Prosta budowa i praktycznie bezawaryjne.

0
  • #3 27 Mar 2015 07:46
    helmud7543
    Poziom 42  

Mam Zelmer Jupiter 2100 W i turbo szczotkę właśnie (jest też wersja z gniazdem na elektroszczotkę oraz z gniazdem i elektroszczotką). Tylko że... nie ma go już w sprzedaży (za mocny dla UE?)

Posiadana wersja z turboszczotką świetnie sobie radzi. Turbina się nie zapycha, a nawet gdyby, to jest klapka żeby ją wyczyścić. Same szczotki oczywiście zbierają kłaki po kotach i trzeba je oczyszczać. Porównania z ektroszczotką nie mam niestety.

0
  • #4 27 Mar 2015 08:28
    azibik
    Poziom 32  

Generalnie Zelmery /4 lata gwarancji/ miały wadliwe zwijacze.Podobno zostało poprawione.

1
  • #5 27 Mar 2015 09:10
    kolos20
    Poziom 9  

Witaj
    Tak samo jak poprzednicy piszacy na tym forum zgodzę się z tym że zelmer nie jest tutaj zbyt dobrym pomysłem jeśli chodzi o żywotność, choć miałem i posiadam odkurzacz z turboszczotką i tym samym zdarzyło mi się zbierać psią sierść.Myślę że powinieneš wziąść pod uwagę odkurzacz Karchera.

0
  • #6 27 Mar 2015 10:09
    helmud7543
    Poziom 42  

W starym Admirale padł zwijacz (najpierw problem ze zwijaniem, potem brak zasilania) - naprawiony. Padły też łożyska ale to z powodu niewłaściwej eksploatacji :-) Użytkowany baaaardzo intensywnie.
    Jeszcze starszy Meteor - działa bez zająknięcia, użytkowany standardowo.
    Jupiter - pół roku standardowego użytku, narazie bez uwag, turboszczotka w porównaniu do tradycyjnych szczotek naprawdę świetnie czyści dywan.
    Tyle mogę powiedzieć o posiadanych Zelmerach.

0
  Szukaj w 5mln produktów