Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki odkurzacz? Czy Elektrolux UltraOne ZUOGREEN? Czy jaki¶ Zelmer?

27 Mar 2015 06:48 3069 5
  • Poziom 11  
    Witam

Poszukuję odkurzacza na 70 metrowe mieszkanie. Podłogi parkietowe i kilka dywanów. Do tego kilka kotów co dodaje problem ze zbieraniem sier¶ci i żwirku roznoszonego wszędzie. Chciałbym z łatwo¶ci± zbierać te kłaki. Odkurzanie praktycznie co drugi dzień (zbyt wiele czworonogów aby robić dłuższe przerwy).

Jak podchodziłem do wyboru to zależało mi na elektroszczotce ale nie mogę już znaleĽć modeli z tym akcesorium :(

Najpierw brałem pod uwagę Zelmera
    Zelmer Syrius ZVC415ST (cena 370PLN)
    Zelmer Oddysey ZVC305ST (cena 399PLN)
    Zwłaszcza że Zelmer teraz oddaje czę¶ć kasy.

Ale pytanie jak sobie poradz±? Czy ta turboszczotka dobrze zbiera? Odkurzałem już elektroszczotk± i to jest super ale czy turboszczotka da radę? Czy nie zapcha się szybko ten mechanizm napędzaj±cy? Przecież będzie przez niego przepływać zakurzone i zawłosione powietrze. Czy nie spadnie drastycznie moc zasysania kurzu?

Teraz po wizycie w sklepie sprzedawca mocno mnie zainteresował odkurzaczem Elektroluxa: UltraOne ZUOGREEN
    Cichy (66dB) i ładny i moja dziewczyna się na niego mocno nastawiła tylko że cena to 800PLN :(
    Za to w promocji teraz do niego się dostaje Elektrolux Ergorapido ZB02ER w gratisie.
    Powiedzcie mi co to warte. Czy opłaca się wzi±ć tego Elektroluxa?
    Czy ten Ergorapido jest co¶ wart?
  • Poziom 25  
    Zelmera sobie daruj, chyba że chcesz zawrzeć blisk± i długotrwał± znajomo¶ć z serwisem.

Ten Electrolux akumulatorowy, to nadaje się jedynie do sprz±tnięcia czego¶ na szybko, jak np. co¶ się rozsypie, ale nie do odkurzania całego mieszkania.

UltraOne ZUOGREEN ma w ¶rodku napchane tyle elektroniki co telewizor i lubi psuć się krótko po gwarancji, jak większo¶ć Electroluxów.

Osobi¶cie polecam Rowentę. Tylko nie bezworkowy. Prosta budowa i praktycznie bezawaryjne.
  • Poziom 43  
    Mam Zelmer Jupiter 2100 W i turbo szczotkę wła¶nie (jest też wersja z gniazdem na elektroszczotkę oraz z gniazdem i elektroszczotk±). Tylko że... nie ma go już w sprzedaży (za mocny dla UE?)

Posiadana wersja z turboszczotk± ¶wietnie sobie radzi. Turbina się nie zapycha, a nawet gdyby, to jest klapka żeby j± wyczy¶cić. Same szczotki oczywi¶cie zbieraj± kłaki po kotach i trzeba je oczyszczać. Porównania z ektroszczotk± nie mam niestety.
  • Poziom 32  
    Generalnie Zelmery /4 lata gwarancji/ miały wadliwe zwijacze.Podobno zostało poprawione.
  • Poziom 9  
    Witaj
    Tak samo jak poprzednicy piszacy na tym forum zgodzę się z tym że zelmer nie jest tutaj zbyt dobrym pomysłem je¶li chodzi o żywotno¶ć, choć miałem i posiadam odkurzacz z turboszczotk± i tym samym zdarzyło mi się zbierać psi± sier¶ć.My¶lę że powinieneą wzi±¶ć pod uwagę odkurzacz Karchera.
  • Poziom 43  
    W starym Admirale padł zwijacz (najpierw problem ze zwijaniem, potem brak zasilania) - naprawiony. Padły też łożyska ale to z powodu niewła¶ciwej eksploatacji :-) Użytkowany baaaardzo intensywnie.
    Jeszcze starszy Meteor - działa bez zaj±knięcia, użytkowany standardowo.
    Jupiter - pół roku standardowego użytku, narazie bez uwag, turboszczotka w porównaniu do tradycyjnych szczotek naprawdę ¶wietnie czy¶ci dywan.
    Tyle mogę powiedzieć o posiadanych Zelmerach.