Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony KDL-40P5600 - wyciszanie dźwięku

kamilhabdas 27 Mar 2015 07:39 831 1
  • #1 27 Mar 2015 07:39
    kamilhabdas
    Poziom 2  

Witam;
    przeszukałem forum ale nic podobnego nie znalazłem. Proszę o pomoc.
    Telewizor: Sony Bravia KDL40P5600
    Kino domowe: STR-KS1000P

Wszystko działało dobrze, ale musiałem zmienić aranżację i przenieść sprzęt w inny kąt. Po odpięciu wtyczek i ponownym zamocowaniu - z dźwiękiem mam jakiś dziwny problem.
    Gdy włączę kino domowe - wszystko działa poprawnie, z tym że tylko jakieś 2 sekundy, potem dźwięk automatycznie się wycisza, żeby cokolwiek słyszeć vol jest na 50.

Przeszukałem wszystko i znalazłem niby automatyczna głośność w telewizorze, ale jest ta opcja wyłączona.
    Resetowałem kino domowe i nie pomogło.

Odłączyłem telewizor, aby sprawdzić radio w kinie domowym i po resecie grało dobrze (nie wyciszało), ale po włączeniu telewizora znów to samo - nawet bez połączenia kablowego TV-Kino...
    Może jest jakieś wyciszanie włączone, ale niestety nie wiem gdzie to wyłączyć, może pomógłby reset TV, ale nie wiem jak zrobić... mogę tylko resetować dźwięk (nie pomogło).

Jeśli ktoś jest w stanie coś doradzić, proszę o informacje. Pozdrawiam, Kamil.

Moderowany przez Mirek Z.:

Pisownię postu poprawiłem (stosowanie dziwacznych wielokropków, brak wielkich liter na początku zdań). https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.13.

0 1
  • #2 27 Mar 2015 20:04
    kamilhabdas
    Poziom 2  

I samo się naprawiło...:) Nie wiem co było...
    Wyłączyłem telewizor, odpiąłem wszelkie kable, które biegły do kina domowego.

Zresetowałem kino domowe i ustawiłem na radio... Ponownie "wyciszało" dźwięk, dlatego resetowałem do skutku. Kiedy radio poprawnie działało /głos nie zanikał, włączyłem telewizor i podpiąłem przewody.
    I tak wszystko zaczęło poprawnie działać - może jakaś synchronizacja?

W każdym bądź razie naprawione :)
    pozdrawiam

0