Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

toyota yaris - odłączenie akumulatora

27 Mar 2015 08:57 3189 4
  • Poziom 7  
    Witam.Mam Toyotę Yaris 2004rok,1.0 benzyna.Czy po odłączeniu akumulatora rozkoduje mi się radio i czy będę musiał je zakodować od nowa?Z góry dziękuję.
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
  • Poziom 10  
    To zależy czy ktoś zabezpieczył radio kodem bo chyba domyślnie z fabryki auto wyjeżdza z nie zablokowanym radiem, możesz na internecie sprawdzić procedurę zmiany kodu, jeśli poprosi Cię o stary kod to najprawdopodobniej masz zakodowane.

Mi się wydaje że nie zablokuje Ci radia dopóki nie odłączysz samego radia i nie wsadzisz go do innego samochodu, kod do radia jest zapisany w liczniku i w chwili uruchomienia radia jest porównywany z tym w radiu i jeśli się zgadzają to radio się nie blokuje.
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
  • Poziom 35  
    Poza tym tego radia nie wstawisz o innego samochodu, znaczy marki -VW, Citroen czy KIA.
    Radio jest przeznaczone tylko do Toyoty Yaris i tyle.
    Nie powinno być zakodowane więc oprócz tego ze stracisz datę, godzinę i "trip" - odległość to nic się nie stanie.
  • Poziom 26  
    Zawsze możesz na czas operacji odłączania podłączyć równolegle inny jakiś aku (np od wkrętarki 12V)
  • Poziom 27  
    2004r to Yaris I.
    Żadnego kodowania radia nie ma (w sensie wpisywanie kodu aby odblokować do niego dostęp).

Po odłączeniu aku na dłużej będzie trzeba tylko zaprogramować stacje od początku.
    No i bieżący czas.
    Żadnej utraty "tripa".