Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miele KF 3850 S-6 - Chłodziarka nie trzyma temperatury

Wojtasek01 27 Mar 2015 13:25 960 6
  • #1 27 Mar 2015 13:25
    Wojtasek01
    Poziom 4  

Otóż,jest to dwuagregatowa lodówka kupiona używana od człowieka,który zwozi sprzęty z Niemiec.
    Zamrażarka działa jak należy,wszystko mrozi ,wyłącza się sprawnie itp.
    Problem tkwi w chłodziarce,która nie trzyma wymaganej temperatury.
    Sprężarka załącza się co około 15 min aby podziałać również z 15 min i ok 15 min przerwy.W czasie kiedy działa temperatura obniża się ,ale dość szybko wzrasta.
    Jest ustawiona na maksimum czyli poziom chłodzenia 4,w tym czasie na dolnej półce temperatura spada do około 4st,druga półka ma około 8st i ostatnia górna około 10 st.
    W trakcie pracy agregatu na tylnej ściance skroplona woda zdąży zamarznąć,aby następnie po wyłączeniu agregatu roztopić się.I można powiedzieć,że ten cykl powtarza się w kółko.
    Uszczelka jest w dobrym stanie,ładnie drzwi dociska.
    Wyczytałem,że jeśli w trakcie pracy agregatu chłodziarki parownik nie jest cały ciepły to może być zatkany jakiś układ,ale on się cały równomiernie nagrzewa.Myślałem o wadliwym termostacie i stąd takie przeboje.
    Ale rozmawiałem ze sprzedawcą tejże lodówki i powiedział,że ten model nie posiada termostatów tylko czujniki ciepła????????Wydawało mi się zawsze,że każda lodówka ma termostat.
    Czy mój opis usterki jest wystarczający do zdiagnozowania,czy trafiłem na nieuczciwego sprzedawce trefnego sprzętu który wiedział co mi sprzedaje?

Pozdrawiam serdecznie Użytkowników forum :)

0 6
  • #2 28 Mar 2015 15:24
    Wojtasek01
    Poziom 4  

Nikt nie jest w stanie odnieść się do mojego zapytania?Szkoda:(

0
  • #3 28 Mar 2015 15:44
    skryn
    Admin grupy AGD

Wojtasek01 napisał:
    Nikt nie jest w stanie odnieść się do mojego zapytania?Szkoda:(

Masz homologowany termometr? Pewnie nie.
    Więc weź szklankę wody wstaw do chłodziarki na dobę, a termometr wstaw do tejże szklanki i będziesz miał w miarę obiektywny odczyt temperatury w chłodziarce.
    Inaczej gadamy do sera.

0
  • #4 28 Mar 2015 16:00
    Wojtasek01
    Poziom 4  

Ok,tak zrobię ze szklanka i termometrem.
    Jednak to,że coś jest nie tak z chłodziarką da się wywnioskować z opisanych przeze mnie obserwacji.

0
  • #5 29 Mar 2015 19:05
    Wojtasek01
    Poziom 4  

Sprawdzone ze szklanką wody i termometrem.
    I tak górna półka 12 st,środkowa 10,dolna 7 st
    Chłodzenie ustawione na maksimum.

0
  • #6 02 Kwi 2015 12:37
    Wojtasek01
    Poziom 4  

Pomoże ktoś?

0
  • #7 16 Gru 2015 18:51
    Wojtasek01
    Poziom 4  

Ponownie kieruje pytanie do fachowców z forum
    Wspomnianej już wcześniej lodówki nadal używam,po czasie jakoś sie ustabilizowała.

Martwi mnie jednak dość częsta praca zamrażarki.Pracuje ok 4min i około 20 min postoju i tak w kółko.
    Na pokrętle ze skalą od 1 do 4 ustawione 1 co odpowiada temp -15c

Dodam,że kilka dni temu został wymieniony czynnik chłodzący w agregacie zamrażarki.

Wiem,lodówka ma juz swoje lata.Jednak chciałbym jeszcze jej używać i póki możliwe odwlec zakup dzisiejszych lipnych produkcji.

0