Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Einhell MT24 - zalewa gaśnie

27 Mar 2015 18:01 1128 3
  • Poziom 15  
    Witam, mam wyżej wspomnianą wykaszarkę, czyli Einhell MT24.
    Problem polega na tym że bardzo ciężko pali, wystarczy dwa razy pociągnąć i zalana świeca że aż z niej kapie, po wyjęciu filtra powietrza odpala lekko i dobrze pracuje, ma moc, ładne wolne obroty i dobrze pali po zgaszeniu, ale pochodzi z pięć minut i gaśnie, da się uruchomić ale popracuje z dziesięć sekund i znów gaśnie. Po kilku takich razach już nie pali w ogóle. Świeca sucha. Zakładam filtr i próbuje uruchomić nie wiem ile razy ale nic, dalej świeca sucha i nie pali.
    wyczyściłem gaźnik, oraz tłumik. Co może ją boleć?
    Jeżeli to gaźnik to podejdzie jakiś uniwersalny?
    Otwór wejściowy do cylindra 11mm wyjście z gaźnika 9mm, rozstaw śrub montażowych 32mm, ręczna pompka paliwa oddzielnie.
  • Poziom 15  
    Trochę poradziłem sobie z gaźnikiem, Ale zacisneła mi się głowica, jak ją wykręcić aby zmienić żyłkę?
    Znalazłem już kiedyś temat, z zakręceniem się głowicy w tym modelu ale teraz nie mogę znaleść.
    w którą stronę się odkręca głowice, prawo, lewo? zgodnie z obrotami silnika? Chodzi nic cała głowica, tylko środek, aby założyć żyłkę.
  • Poziom 2  
    Jeśli jeszcze nie udało Ci się wymienić żyłki to podpowiem. Pojemnik na żyłkę należy docisnąć i jednocześnie normalnie odkręcać część środkową (mocowanie) pojemnika. Może co najwyżej być mocno zakręcone, użycie siły wskazane.
  • Poziom 15  
    Tak poradziłem sobie. Ale nie takie proste było, pierwsze nie wiedziałem w którą stronę, niby na logikę to w tę samą co silnik się obraca, ale w takich sprzętach logika często zawodzi.
    Drugie kręciłem ręką i nic, potem klucz francuski, ale plastik puszczał. W końcu w środku była śruba z wewnętrznym kwadratowym łbem, bardzo płytka bo z jeden mm ale po doszlifowaniu twardej śruby, oraz mocnym dociśnięciu puściło.