Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Hoover VisionHD VHDS 612

27 Mar 2015 20:18 720 5
  • Poziom 2  
    Witam,

od jakiegoś czasu podczas włączania mojej pralki, losowo ustawia mi się temperatura oraz ilość obrotów. Czasami jest też tak, że nie wiadomo na jakim programie wykonywane jest pranie, bo nie są podświetlane wskazania obrotów i temperatury. ( raz zamiast 40C ustawiło się na 90C )

Odłączenie pralki z prądu pomaga rozwiązać problem. ( czasami trzeba popróbować kilka razy, aż wybrany zostanie odpowiedni program )
  • Poziom 36  
    Próbowałeś oczyścić wybierak programów i wtyczki wiązek kablowych?
  • Poziom 2  
    freebsd napisał:
    Próbowałeś oczyścić wybierak programów i wtyczki wiązek kablowych?

nie, nie próbowałem. Rozumiem, że mam otworzyć pralkę i poczyścić w środku?
  • Poziom 36  
    Jeżeli masz cierpliwość do prac manualnych, to możesz spróbować. Pamiętaj jednak, że możesz zepsuć zupełnie, a serwis może nie mieć na stanie i zostaniesz bez palki na dłuższy czas.
    Zobacz ten opis: http://jackiewiczowie.blogspot.com/2013/12/naprawa-pralki-hoover-ai120-enkoder-vel.html Twój model jest nowszy i może to wyglądać inaczej, ale cała praca sprowadza się do tego by rozebrać selektor i poprawić styki. Potrzebujesz śrubokręty i dobrze też mieć też coś do czyszczenia: spirytus lub specjalne środki do czyszczenia styków. Lecz z chemią uważaj! Najpierw spróbuj na minimalnej powierzchni, by nie uszkodzić czegoś przypadkiem.
    Jeżeli weźmiesz się za to, to sugeruję robić na każdym kroku zdjęcia. W razie problemów z montażem mogą okazać się pomocne.
    Warto też sprawdzić wtyczki kończące wiązki kablowe w pralce, czy nie są zaśniedziałe, czy mają kontakt.
  • Poziom 2  
    ok, znalazłem prawdziwą przyczynę problemu - pokrętło :)
    Trzeba nim kręcić delikatnie, wtedy każdy program będzie wybrany poprawnie.
  • Poziom 36  
    aph5 napisał:
    Trzeba nim kręcić delikatnie, wtedy każdy program będzie wybrany poprawnie.
    W pralkach Hoover'a ten element często wymaga naprawy.