Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Woltomierz WN

20 Maj 2005 14:03 2271 5
 • Poziom 16  
  Witam
  Posiadam woltomierz wysokiego napięcia (10kV) produkcji MERA.
  Nie wiem jak go podłączyć. Posiada dwa zaciski: jeden oznaczony jako "+" a drugi bez oznaczenia. Ponadto pisze z tyłu na nim 150uA.
  Jak go mam podączyć? Czy mogę go bezpośrednio dopiąć do obwodu wysokiego napięcia, czy musi być jakiś bocznik. Jeżeli tak to jak go zrobić? Ponadto to jakie napięcia mogę nim mierzyć (stałe, zmienne), o jakiej częstotliwości?
  Liczę na waszą pomoc i wyrozumiałość. Zaczynam bawić się wysokimi napięciami i chcę go wykorzystać.
  Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
 • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
 • Pomocny post
  Poziom 1  
 • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
 • Poziom 16  
  Tylko, że rozkręcać to nie ma co. To jest zwykły miernik tablicowy (jak to się mówi ustrój pomiarowy-taki czarny kwadratowy) na zakres 10kV (obudowa nie jest skręcona tylko zatopiona). Klasa dokładności 2 typ. MER-96TM. A ten prąd 150uA podany jest na odwrocie w postaci nadruku (pieczatki). I nie wiem tylko jak tym mierzyć. Co do niego jest potrzebne?
  Sprawdziłem go baterią 3V. Wskazówka idzie na maksa (mało jej nie urwie), więc jest to tylko zwykły uA. Pytanie: jak dobrać do niego dzielnik (jakie rezystancje, jakie moce, i jakie rezystory (ew. ile sztuk) aby ich nie przebić np. przy 20kV)?
 • Poziom 33  
  Kolego, trzymaj może ręce z daleka od jakichkolwiek napięć bo cie zabije!!!!

  Z twoim lenistwem to...
  A wystarczyło www.google.pl http://www.eragost.pl/m4.php?l=pl&k=8
  trzeci od góry.

  Jeżeli chcesz się bawić z wysokimi napięciami to najpierw weź książki i poczytaj jak się rozszerza zakresy pomiarowe mierników, potem poczytaj coś o wysokich napięciach, a dopiero potem się zabieraj za doświadczenia, o ile poznana lektura Cie nie zniechęci.
 • Poziom 16  
  Coś taki nerwowy? Grzebię sobie tylko z trafkiem 15kV/100mA. Chciałbym sobie pomierzyć to i owo a tak na marginesie to przy zasileniu go 40kHz poza tym, że przewody parzą to świetnie świecą wszelakie przedmioty łącznie z elementami ciała ludzkiego.
  "Nie wszystko złoto co się świeci".
 • Poziom 1