Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup taniego w eksploatacji urządzenia wielofunkcyjnego

strykul 27 Mar 2015 21:55 1173 9
  • #1 27 Mar 2015 21:55
    strykul
    Poziom 17  

Witajcie,

ostatnio zakończył żywot mój Samsung CLX3185 - padł skaner, ogólnie masakra - 4 lata temu nowy był wart ~800 zł, dziś serwis wycenił naprawę (wymiana skanera, czyszczenie kasety drukującej + oryginalne tonery) na 1150 zł. Chcę w takim wypadku kupić coś nowego, co nie zabije mnie cenami zarówno druku jak i zakupu.
    Do wydania zatem jak najmniej. Jako, że ostatecznie okazało się, że druk kolorowy nie jest niezbędny(kupując Samsunga miałem na niego dofinansowanie) poszukuję monochromatycznego urządzenia wielofunkcyjnego (skaner jest niezbędny) - najlepiej laserowego, bo tak chyba taniej(?). Dawniej były takie HP'ki, czyste drukarki laserowe czarne, których tonerek kosztował 50 zł po regeneracji i robił 1500-2000 stron - śmiesznie tanie w zakupie (200 zł?).
    Bardzo proszę was o polecenie mi takiego taniego kombajnu biurowego - fajnie by było, gdyby był mniejszy niż mój trupek który mierzył (41,65 cm x 34,29 cm x 37,85 cm) i ważył tonę. W grę wchodzą modele poleasingowe, ale w takim przypadku prosiłbym o konkretne linki do sklepów.
    Nie jest dla mnie istotna sieciowość - komputer stoi zaraz obok drukarki, aczkolwiek WiFi byłoby mile widziane :)

Z góry bardzo serdecznie za pomoc dziękuję, i liczę na szybką reakcję :)

0 9
  • #2 28 Mar 2015 09:08
    mothernorth
    Poziom 15  

Witam
    Osobiście polecam Samsung SCX-3200. Posiadam taki od 4 lat i sprawuje się świetnie. Toner regeneruje sam a proszek kosztuje mnie na aukcji u sprawdzonego sprzedawcy 10 zł i starcza na dwie regeneracje. Jednak cena przekracza 300 zł. Z nowych modeli za 200 zł ciężko coś znaleźć. Proponuję popytać na forum i serwisach drukarek czy czegoś nie mają.

0
  • #3 28 Mar 2015 10:10
    strykul
    Poziom 17  

Ja nie mówię, że to musi być 200 zł - zależy mi, żeby jak najtaniej, ale też bez chłamu... Ten obecny Samsung miał tanie zastępcze tonery, ale zawsze były z nimi jakieś problem - a to wałek odbijał jaśniejszy pasek na wydruku, a to się klapa nie chciała domknąć (sic!) i trzeba było poucinać z tonera uchwyty, a to się drukarka rzucała, że ma nieoryginalne tonery...

0
  • #5 29 Mar 2015 19:53
    strykul
    Poziom 17  

Bardzo fajnie, kolego asambor, tylko zamienił stryjek - mam rozwalonego Samsunga 4 letniego, którego naprawa bez kosztów wymiany tonerów na oryginalne (komplet 620 zł / podróby za 100-200 zależy jakie) to około 480 zł + tonery, a Ty proponujesz mi za 600 drukarkę z niewiadomego pochodzenia z tonerami po 300?

Ponawiam prośbę o poradę, bo potrzebuję kupić jak najszybciej...

0
  • #7 30 Mar 2015 20:32
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 30 Mar 2015 21:22
    strykul
    Poziom 17  

Właśnie na tą LJ M125 zwróciłem uwagę - na ceneo najniższa cena to 420 zł z dostawą. W temacie kolegi trzymam wyczytałem jednak, że mają podrożeć tonery - kiedy to nastąpi i w związku z czym? Chcę się też upewnić, czy rzeczywiście w tym HP wymiana tonera załatwia kwestię bębna? Są tam jeszcze jakieś materiały eksploatacyjne?

0
  • #10 31 Mar 2015 08:17
    hernan_cortes
    Poziom 21  

Opisana w linku sytuacja miała miejsce 2-3 lata temu i dotyczyła wyłącznie 100% nowych tuszy i tonerów zamiennych. Po ich wycofaniu ceny produktów regenerowanych się nie zmieniły i nic nie wskazuje, że ta sytuacja ma się zmienić.

0