Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wymiana termostatu w lodówce Whirpool ARC 5751

paulo_u 28 Mar 2015 08:53 2190 4
  • #1 28 Mar 2015 08:53
    paulo_u
    Poziom 9  

Posiadam od kliku ładnych lat lodówkę Whirpool ARC 5751. Wszystko z nią było w porządku, aż do wczoraj kiedy zorientowałem się, że temperatura w środku jest za wysoka. Po wyłączeniu pokrętłem termostatu i ponownym włączeniu lodówka zaczęła pracować jednak nie osiąga właściwej temperatury. Czy to moze jest problem z termostatem, a jeśli tak to jak go wymienić ?

1 4
  • #2 28 Mar 2015 09:08
    wiertacz
    Poziom 34  

Jeśli lodówka nie osiąga wymaganej temperatury a jednocześnie bardzo długo pracuje to najczęstszą przyczyną jest ubytek czynnika chłodniczego związany z nieszczelnością.
    Obserwuj czas pracy lodówki.
    Chyba, że lodówka włącza się na bardzo krótki czas to wtedy można podejrzewać termostat.

0
  • #3 28 Mar 2015 09:16
    paulo_u
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź
    Lodówka pracuje normalnie,wyłączając się po cyklu pracy, lecz nie osiąga temperatury i ma problem, aby włączyć się ponownie

1
  • #4 28 Mar 2015 16:31
    wiertacz
    Poziom 34  

A jak długi jest ten cykl pracy ?
    Czy regulacja pokrętłem powoduje wydłużenie cyklu i obniżenie temperatury ?
    Jeśli regulacja nic nie zmienia to rzeczywiście może być wadliwy termostat.

Ta lodówka chyba ma termostat umieszczony w górnej ścianie więc nie wiem jak do niego się dobrać.
    Gdyby udało się do niego dostać to można zrobić następującą próbę.
    Zewrzeć dwa przewody podłączone do termostatu- najprawdopodobniej będą to kolory czarny i brązowy.
    Oczywiście dla bezpieczeństwa należy uprzednio wyjąć wtyczkę z gniazdka sieciowego.
    Po ponownym włączeniu do prądu lodówka powinna się włączyć i jeśli po czasie osiągnie niską temperaturę to można wnioskować, że układ chłodniczy jest sprawny a wadliwy jest termostat.

2
  • #5 29 Mar 2015 21:19
    paulo_u
    Poziom 9  

Witam
    Termostat wymieniony i lodówka znów pracuje normalnie.
    Jest umieszczony w górnej części lodówki i po zdemontowaniu drzwi i górnego panelu można wymontować termostat wyciągając kapilarę z jej gniazda. Operacja jest całkiem prosta.
    pozdrawiam

1