Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie spawarką poprzez sterownik

serwisnetkomp 28 Mar 2015 09:52 516 0
  • #1 28 Mar 2015 09:52
    serwisnetkomp
    Poziom 8  

Witam może mi ktoś z was pomoże, potrzebuje podpiąć spawarkę dokładnie tiga
    pod sterownik. W instrukcji od spawarki jest wzmianka że pod przedni panel czyli wyjście sterowania palnika ręcznego nie można się podpiąć ponieważ na przewodach jest pełne napięcie hf czyli jonizatora do odpalania palnika.
    Natomiast na tylnym panelu jest wyjście pod pedał lub sterownik i teraz moje pytanie podsyłam schemat, czy opisane wyjście I1 czy to jest to samo w X5 i X6
    bo jeżeli tak to i z tyłu będzie pełne napięcie hf i do czego może służyć w X5 wyjście 9 i 10 czy właśnie to jest miejsce gdzie podpiąć np. przekaźnik który będzie sterowany z sterownika start spawarki stop spawarki. Wyjścia w X5 ,3 -4 -5 to potencjometr, w X5 1- 2 wygląda że to samo co X6 1-2
    Dla mnie wystarczy start stop spawarki jak to rozwiązać ta spawarka jest przystosowana pod sterownik ale oczywiście nikt z serwisu i dystrybutorów nie kwapi się do pomocy bo chcą mi wcisnąć swój sterownik gdzie niema opcji mi potrzebnych a dokładnie nie ma tylu wyjść sterujących, a potrzebuje zgrać ze spawarką jeszcze kilka rzeczy.
    Udało się jedynie taki schemat pozyskać od serwisanta.

0 0