Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy Grand G04 106 - Woda w dozowniku z płynem

28 Mar 2015 13:07 2283 7
  • Poziom 23  
    Witam,

w pralce jak w temacie po praniu zostaje woda w dozowniku na płyn.
    Szufladka porzadnie doczyszczona.
    Co może być przyczyna?

Dzięki
  • Poziom 15  
    Zależy ile tej wody, jak trochę to może być źle wypoziomowana, ale to na oko było by widać że stoi bardzo krzywo. Jak więcej niż trochę to może być przytkany wylot do bębna, jakiś syf mógł się przykleić do węża i blokuje wodę przed spłynięciem. Wyjmij szufladę na proszek i sprawdź co tam siedzi.

edit:
    Teraz doczytałem, sprawa rozchodzi się tylko o komorę na płyn, czy na proszek?
  • Poziom 23  
    No wody jest dosyć sporo.
    Na oko jakieś 3/4 pojemności tej przegródki środkowej.
  • Poziom 15  
    Nie wiem jak jest w twoim modelu pralki, ale w większości pralek przeważnie tak jest, że woda zostaje w przegrodzie do płynu. Z zasady wlewasz tam płyn do płukania, więc nie może on wypłynąć, musi tam zostać do momentu płukania. Przeczytaj w instrukcji czy tyle wody powinno zostawać, a najlepiej to wlej płyn do płukania i puść pralkę. Jeśli po cyklu prania w pojemniku będziesz miał tylko wodę to znaczy że wszystko działa jak należy.
  • Poziom 23  
    Pralkę użytkuje od 4 lat a woda zostaje dopiero od kilku tygodni więc to raczej nie jest normalny stan.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Trzeba wyczyścić lub wymienić górną część obudowy zasobnika(ta z której leci woda).
  • Poziom 1  

• Specjalista AGD
    bommer napisał:
    Nie wiem jak jest w twoim modelu pralki, ale w większości pralek przeważnie tak jest, że woda zostaje w przegrodzie do płynu.

bommer napisał:
    Jeśli po cyklu prania w pojemniku będziesz miał tylko wodę to znaczy że wszystko działa jak należy.

Nic bardziej mylnego, jeśli rurka + gwizdek w zasobniku jest drożny to po zakończonym praniu nie powinno być ani płynu, ani wody.
    Zasobnik do dokładnego czyszczenia.