Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha a520 buczy - Wszystko działa ale intensywnie buczy.

polvader 28 Mar 2015 14:00 567 6
  • #1 28 Mar 2015 14:00
    polvader
    Poziom 8  

Witam. Mam problem tego typu, otóż kupiłem wzmacniacz yamaha a520 wizualnie w idealnym stanie,ale..
    Po włączaniu po paru sekundach słychać klik i załącza się z tym że buczy dość intensywnie, buczy na głośnikach A i B oraz na słuchawkach nawet jak nie jest podłączone źródło dźwięku, buczy na wszystkich kanałach - cd, tape1, aux... Wszystkie potencjometry i przyciski działają bo gdy podłączę źródło dźwięku to wzmacniacz gra, gdy dam głośniej to oczywiście zagłusza muzyka buczenie ale jak jest ciszej to nie da się słuchać, tak buczy :(
    Stąd moje pytanie, nie jestem elektronikiem ale lutownicy się nie boję a nie mam nikogo w pobliżu do kogo mógłbym się udać. Czy przyczyną mogą być. np zimne luty w którymś miejscu, ewentualnie jakaś błahostka którą można samodzielnie wymienić?
    Dodam że wzmacniacz ma moc i balans działa.

0 6
  • #2 28 Mar 2015 14:15
    ToJestNick
    Poziom 29  

W głośnikach słychać przydźwięk sieciowy (dźwięk pracującego transformatora) czy może buczenie podobne jak przy braku masy?

W pierwszym przypadku uszkodzone mogą być pojemności filtrujące w zasilaczu. Należało by je sprawdzić, ewentualnie wymienić.

W drugim przypadku być może powstał gdzieś zimny lut.

0
  • #3 28 Mar 2015 14:23
    polvader
    Poziom 8  

Dokładnie tak jakby brak masy gdyż buczy dość głośno, jak ustawię np. muzykę balansem tylko na lewy, bądź prawy głośnik to buczenie mimo tego jest w dwóch głośnikach.
    W takim przypadku rozumiem że należało by wzmacniacz rozebrać i szukać przerwy w lutach po omacku..?

0
  • Pomocny post
    #4 28 Mar 2015 14:25
    ToJestNick
    Poziom 29  

Najlepiej rozebrać, wziąć lutownicę i delikatnie poprawić wszystkie luty.

Tylko ostrożnie! Aby nie porobić zwarć!

Polecam też przy pomocy rezystora delikatnie rozładować wszelkie duże kondensatory przed lutowaniem.

0
  • #5 28 Mar 2015 14:29
    polvader
    Poziom 8  

Dzięki za odpowiedź, będę działał i jak dopisze szczęście to się odezwę i punkciki:)

0
  • #6 28 Mar 2015 15:07
    SlawekKedra
    Poziom 40  

Sprawdź sobie napięcia na D106 i D107

0
  • #7 28 Mar 2015 18:08
    polvader
    Poziom 8  

Temat do zamknięcia. Rozładowałem kondensatory te największe i co się okazało, poruszałem nimi i jeden z nich miał luz na nodze przylutowanej do płyty głównej, przylutowałem i wzmacniacz hula jak nowy:) Dzięki za rady:)

0
  Szukaj w 5mln produktów