Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DeLonghi ESAM 2600 - Nie wchodzi w tryb serwisowy, błąd ogólny.

e_dytko 28 Mar 2015 14:21 1917 0
    e_dytko
    Poziom 2  
    Kolejna usterka ekspresu ESAM 2600. Chyba już na amen :).
    Od kilku miesięcy ekspres wolniej się nagrzewał. Długo migały lampki jednej i dwóch filiżanek. Potem zauważyłam, że trwa też dłużej napełnienie filiżanki. Kilka dni temu nie zaparzył już kawy a wyskoczyła ikonka z czerwonym trójkącikiem. Pomyślałam, że nie zaszkodzi dobrze odkamienić cały zespół grzałki z tłokiem. Niestety nie pomogło. Nadal był błąd ogólny. Weszłam w tryb testowy (udało się raz) i okazało się, że zaparzacz nie przesuwa się do góry, trochę zjechał do dołu i się zablokował. Potem już wejście w tryb testowy nie udało się ani raz Po naciśnięciu przycisków włączania, filiżanki i dwóch filiżanek i włączeniu wtyczki do gniazdka, kontrolki się świecą. Potem gasną i ekspres nie reaguje na próbę testów. Za to włącza się na chwilę młynek.
    Zaczęłam więc grzebać dalej. Ręcznie, przesuwając pasek napędu pod silniczkiem udało mi się ustawić zaparzacz w pozycji, gdzie można go było wyjąć. Wyjęłam całą przekładnię z silniczkiem, wyczyściłam, nasmarowałam. Po założeniu błąd ogólny wyskakuje nadal, ekspres nie reaguje na tryb testowy. Silniczek przekładni pracuje, pasek się przesuwa a zaparzacz ani drgnie. Trochę inaczej jednak słychać tę pracę. Można coś jeszcze zrobić, czy po prostu wystawić ekspres przy zbiórce elektrośmieci?