Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tv lg 42pn450b +kino lg dh4220s jak podłączyć?

morc 28 Mar 2015 14:47 819 2
  • #1 28 Mar 2015 14:47
    morc
    Poziom 1  

witam mam problem mam telewizor lg 42pn450b i chcę podłączyć do tego kino domowe lg dh4220s żeby z telewizora był głos na głośnikach .czy może mi ktoś pomóc z góry dziekuję

0 2
  • #2 29 Mar 2015 06:04
    Polon_us
    Poziom 41  

Cóż, obydwa urządzenia są ubogie w możliwościach wzajemnego podłączenia.

Od razu chciałbym zaznaczyć, że jakkolwiek by się nie połączyło razem te urządzenia, to zawsze będzie to sygnał stereo - mówię tu o reprodukowaniu sygnału audio TV z kinie. Ten fakt wynika z konstrukcji kina - brak wejścia cyfrowego.

Także, kolega może zaopatrzyć się w adapter SCART (zdjęcie zamieszczam poniżej) i dwa kable CINCH. Adapter Scart należy ustawić w pozycję OUT, a kablami CINCH połączyć gniazda audio w adapterze z wejściem AUX IN w kinie. Kino oczywiście ustawić na te wejście.

Zastrzegam się, że może nastąpić sytuacja, że przy pewnych opcjach telewizora, to połączenie może nie działać. Trzeba to sprawdzić empirycznie.
    W takim przypadku inne rozwiązanie jest możliwe, ale ciutuś bardziej kosztowne.

0
  • #3 29 Mar 2015 13:28
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Jak wspomniał wcześniej Polon_us, Twój sprzęt niestety, ale nie daje zbyt wielu możliwości odbioru dźwięku z TV na zestawie kina domowego. Oprócz tego, który zaproponował mój przedmówca, jest jeszcze drugi sposób, ale niestety, zdecydowanie droższy. Należało by wykorzystać wyjście optyczne z TV, przetworzyć na analogowe i w takiej postaci podać do kina. Potrzebne do tego elementy, to przewód optyczny:
    wspomniany wcześniej przetwornik cyfrowo - analogowy:
    oraz przewód do połączenia przetwornika z kinem domowym:
    Jest to układ połączeń w sytuacji, gdy odbierasz sygnał korzystając z wejścia antenowego w TV ( naziemna cyfrowa lub kablówka z wykorzystaniem modułu na kartę dostępową od operatora ). W przypadku, gdy posiadasz zestaw satelitarny ( NC+ lub Cyfrowy Polsat lub inny operator, ale korzystając z zewnętrznego dekodera), można wykorzystać wyjście sygnału audio analogowe z tego dekodera i podłączyć do kina. Jednak nie podajesz, czy tak to u Ciebie wygląda.Pozdrawiam.

0