logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Audi A3 1999 1.6 benzyna - wyciek płynu chłodniczego i majonez na korku wlewu oleju

kramcio 28 Mar 2015 15:16 1638 5
REKLAMA
  • #1 14568561
    kramcio
    Poziom 10  
    Witam witam! Wziąłem się właśnie za wymianę oleju w audi. Wszystko pięknie ładnie, ale w ostatnim czasie ubywało mi płynu chłodniczego. Dzisiaj po wymianie oleju odpaliłem wóz i.... kapie płyn chłodniczy konkretnie spływa po osłonie lewego przegubu, między skrzynią a silnikiem. Nie są to duże ubytki ale jednak. Dodatkowo zauważyłem że podczas wymiany oleju na korku wlewu pojawił się majonez. Dodam że od wymiany do wymiany nie dolewam grama oleju. Spuściłem płyn chłodniczy i jest czysty taki jak powinien być, a wymieniałem go jakieś 5tys km temu. Jak auto nie pracuje nie cieknie, odpalę cieknie. Uszczelka pod głowicą mnie czeka?
  • REKLAMA
  • #2 14568917
    rafal.jaro
    Specjalista grupy V.A.G.
    Gdzie ten płyn dokładnie cieknie??? Zapewne z króca gdzie siedzi czujnik temeratury. Co do masła to jak robisz krótkie dystanse to masełko będzie zawsze.
  • REKLAMA
  • #3 14568918
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.
    Sprawdź króciec wody który jest przykręcony do głowicy od strony skrzyni - często pękają i leci spod nich płyn,
  • REKLAMA
  • #4 14568947
    kramcio
    Poziom 10  
    Cieknie gdzieś z tyłu silnika, leje się na osłonę tłumika, cieknie po skrzyni i przekładni. Chyba trzeba zdjąć kolektor z przepustnicą inaczej nic nie widać.
  • REKLAMA
  • #5 14568950
    rafal.jaro
    Specjalista grupy V.A.G.
    Lusterkiem. Na bank kruciec przykręcany do głowicy na dwie śrubki. Dostęp niestety nie jest ciekawy ale wykonalny.
  • #6 14568951
    kramcio
    Poziom 10  
    Pędzę do garażu!

    Dodano po 16 [minuty]:

    Dzięki bardzo racja Panowie leje się z króćca, jest pęknięty przy jednym z wężyków ;)

    Dodano po 5 [minuty]:

    Zamówiony, w poniedziałek montaż.
REKLAMA