Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sedan - Konserwacja podwozia-hydroizolacja

haker999 28 Mar 2015 15:22 864 1
    haker999
    Level 14  
    Witam przymierzam się do konserwacji podwozia.
    Z racji tego że posiadam dużą ilość hydroizolacji do zabezpieczania wagonów w pociągach - kładzie się to na dach aby był szczelny, podwozia wagonów oraz wszystkie miejsca trudno dostępne gdzie trzeba zakonserwować i zabezpieczyć przed dostaniem się wilgoci, taka warstwa izolacji w pociągach wytrzymuje długie lata.
    Chciałem się dowiedzieć czy taka izolacja mogła by być użyta w samochodzie, środki dostępne w sklepach według mnie są półśrodkami bo trzeba je odnawiać i często nie spełniają swojej roli.
    Hydroizolacja jest tak samo elastyczna z tym że bardziej wytrzymała.

Co o tym sądzicie ? Proszę o opinie.
    gimak
    Level 40  
    Powinna być dobra, ale z moich doświadczeń w tej materii, mniej istotne jest to co nakładamy, ale na na jaką powierzchnię nakładamy. A konkretnie, aby ta powierzchnia była dokładnie czysta i sucha, bo warstwa położona na taką powierzchnię trzymała bardzo dobrze nawet do 10 lat i nie złaziła jak źle przyklejona tapeta. Dlatego jak ja pacykowałem swoje toczydła, to na przygotowanie tej powierzchni poświęcałem najwięcej czasu i uwagi.
    To jest obecnie niepopularny pogląd z powodu między innymi niby wieloletniej gwarancji, a którego jestem zwolennikiem, że konserwacja najlepiej trzyma i długo spełnia swoje zadanie jak jest położona na nowych karoseriach - bo one są czyste.